האם כדאי להוון את תשלומי הפנסיה בעת איזון משאבים או שהצד השני יקבל את חלקו מהקופה כל חודש ? - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • שרה

  נשלח ע"ישרה 14:45, 24 ביוני 2016

  יצאתי לפנסיה ובעלי עדיין ממשיך בעבודתו. אנו עומדים בפני גירושין. אני הרווחתי יותר ממנו. 1.האם כדאי להוון את תשלומי הפנסיה בעת איזון משאבים או שהצד השני יקבל את חלקו מהקופה כל חודש ? 2. אם נתייחס לשיטה שבה יקבל הבעל ( הגרוש) את הפנסיה בכל חודש ולאחר הגירושין הבעל נפטר , חו"ח , האם אני אקבל את הפנסיה המלאה מיום פטירתו ?

  השב
 • מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

  רינה פוליטי, עו"ד,מנהל הפורום

  14:11, 30 ביוני 2016

  שרה שלום
  בהמשך לשאלתך, הרי שקשה ליתן תשובה עניינית מבלי לשמוע ולקבל פרטים מרחיבים. ואולם ככלל, "בעל המאה הוא בעל הדעה" לאחר יציאת חוק חלוקת זכויות פנסיוניות הרי שבכל מקרה הפנסיות של שני בני הזוג נרשמות - בהתאם לחוות הדעת - על שם כל אחד מכם ובכך את למעשה נפרדת מזכויות השייכות לבעלך.
  לעניין זה יש גם משמעותם לגיל הצדדים.
  אשמח לעמוד לצורך הבהרות.
  בהצלחה
  רינה פוליטי, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.