זכויות על דירה שנקנתה לפני הנישואין - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • דניאלה

  נשלח ע"ידניאלה 11:43, 30 באוגוסט 2016

  לבעלי נכס (דירה) שקנה 3 שנים לפני שהכרנו והתחתנו. הדירה רשומה על שמו והוא משלם עליה משכנתא האם יש לי זכויות על הדירה? יש לנו 2 חשבונות נפרדים ובהוצאות הבית שלנו אנחנו מתחלקים כולל תשלום המשכנתא על הבית שאנחנו גרים בו היום.

  השב
 • מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

  רינה פוליטי, עו"ד,מנהל הפורום

  09:07, 4 בספטמבר 2016

  דניאלה שלום
  ככלל, חוק יחסי ממון בין בני זוג הוא מעין הסכם אלטרנטיבי הקובע כי כל נכס או זכות אשר נצברו או נרכשו בטרם הנישואין שייך לבן הזוג הרשום כבעלים.
  ואולם, ישנם חריגים לכלל זה, לרבות כוונת שיתוף בנכס הספציפי, תשלום המשכנתא וכדומה. לפיכך, יש לבחון את המצב לגופו, לרבות את תשלומי המשכתא אשר שולמו עבור הדירה, מה הסכומים, מה שיעור האחוזים ששולם מתוך הדירה וכיו"ב ואז לתת מענה ענייני.
  אשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות
  שבוע טוב ובהצלחה
  רינה פוליטי, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.