רישום כסף על שמי בלבד והסכם ממון - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • גיא

  נשלח ע"יגיא 12:27, 20 במרץ 2012

  שלום, יש לי סכום כסף גדול של מעל 100,000 ש"ח שצברתי במהלך השנים. אני עומד להתחתן אבל המשפחה שלי לוחצת עליי שהסכום הזה יישאר בבעלותי בלבד במקרה של פרידה מבת זוגתי. קודם כל, האם יש אפשרות שהסכום הזה יישאר על שמי בלבד ולא ייהפך להיות גם של אשתי והאם זה בעצם מצריך ממני לעשות הסכם ממון?

  השב
 • 12:33, 20 במרץ 2012

  גיא שלום.
  ככלל, כאשר צד מביא עמו כספים לתוך הנישואין, ככל שאין כוונת שיתוף, כספים אלה נשארים שלו. הייתי מציעה לערוך הסכם ממון כדי שגם אם הכספים ייכנסו למעגל המשותף של שניכם יישאר הסכום בבעלותך. חשוב לדעת כי הסכם ממון בזמן כזה הינו הסכם שיחסוך ממון ניכר בעתיד, אם, חלילה, תיזקקו להסכם שכזה. בהערת אגב אציין כי הסכם הממון יאפשר להעביר או להשקיע את הכספים בצוותא מבלי לחשוש כי כספים אלה "יצאו מבעלותך"

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.