חלוקת רכוש ומזונות אחרי שבמשך 15 שנה הבעל לא עבד - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • אלה

  נשלח ע"יאלה 08:09, 2 ביולי 2012

  רינה שלום רב! אני ובעלי היינו 20 שנה ביחד. יש לנו 2 ילדים משוטפים וילדה מנישואים הקודמים שלי. לפני שבועים בעלי החליט שהוא לא אוהב אותי יותר והוא רוצה להתגרש. במשך 15 שנה בעלי לא עבד ואני פרנסתי את כל המשפחה. הבית שלנו שווה בערך מליון שלוש מאות ש"ח. בעלי תואן שכל הרחוש יחולק חצי בחצי. האים זה כך אמור להיות הרי כל השנים אני זאת שדאגדי לפרנסה. תעזרי לי בבקשה פשוט אין לי עם מי להיעץ. תודה ובכבוד רב אלה

  השב
 • 06:07, 3 ביולי 2012

  אלה שלום!
  משאלתך עולה כי ייעוץ משפטי מקיף ודחוף הוא שיסייע לך בפתרון הבעיות ובמיוחד שמדובר בזכויות שנצברו על שמך! אני מציעה כי תפני לקבלת ייעוץ משפטי מסודר. ואולם באופן כללי רשמי לפנייך כי בכדרך כלל זכויות רכושיות וכספיות או כל זכות המוגדרת בחוק יחסי ממון שנצברו במהלך החיים המשותפים ייחולקו בין הצדדים בחלקים שווים. ואולם כפי שהבהרתי ישנן נסיבות שיכולות לגרום לבית המשפט שלא לחלק את הרכוש שווה בשווה ועל כן,כאמור, כדאי ורצוי לקבל ייעוץ מקיף. בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.