גרה בדירה שרשומה על שם בעלי ולא זכאית למחצית מערך הדירה - האם זה נכון גם לשאר הרכוש? - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • עמית

  נשלח ע"יעמית 12:52, 4 בספטמבר 2012

  אני גרה בדירה שרשומה על שם בעלי ואנחנו רוצים להיפרד ובגלל שאני לא אקבל חצי מהדירה האם מגיע לי בשאר הדברים לא להתחלק איתו חצי בחצי? ועוד שאלה - יש לנו מכונית אחת. האם נצטרך למכור אותה ולחלק את הכסף ביננו?

  השב
 • 14:08, 4 בספטמבר 2012

  עמית שלום, משאלתך עולה כי את יודעת שלא תקבלי מחצית הדירה. האם קיבלת על כך ייעוץ משפטי? שאם לא כן, הייתי מציעה בטרם תצאי בהצהרה כה נחרצת באשר לזכויותייך כי תקבלי ייעוץ כזה. חוק יחסי ממון מאפשר חלוקה לא שוויונית במצבים מסוימים וכן קיימת פסיקה עניפה באשר לחלוקת דירה אשר רשומה על שם צד אחד והושבחה או שולמה משכנתא על ידי שני צדדים. כל הזכויות - כולן - נכנסות למעגל איזון המשאבים שבין בני זוג ועל כן, אם אין הסכם ממון המסדיר זכויות אלה הרי שככלל הן תתחלקנה בין הצדדים בחלקים שווים למעט חריגים, כאמור. אעמוד לרשותך לצורך הבהרות.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.