מה גובה ההחזר שיכול החם לדרוש כהחזר על ההשקעה בבניית הבית שלנו? - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • קארין

  נשלח ע"יקארין 12:41, 4 בנובמבר 2012

  אם האבא של הבעל (החם) שילם על בניית הביית 60אחוז מערך הבנייה למשל 275000 מתוך עלות כוללת של 400000 ובמהלך הגירושין הביית נמכר ב-2.5 מיליון האם הוא יכול לדרוש החזר של ההשקעה? אן כן, כמה החזר הוא יכול לדרוש? 275000 ההשעה או ערך אחר מהמכירה של הבית?

  השב
 • 12:00, 7 בנובמבר 2012

  קארין שלום
  חסרים פרטים רבים הצריכים להשבה על שאלתך ואולם שימת לבך כי ככלל מתנות שניתנות לבני זוג (כאשר הצד המקבל נהג בתום לב בעת קבלת המתנה) הרי שהיא תחולק בין שני הצדדים בחלקים שווים. בית המשפט רשאי לחלק את התמורה בצורה לא שוויונית לפי שיקול דעתו מטעמים רבים לפיכך, חמך בהחלט יכול לתבוע החזר הכספים ולכנותם הלוואה, ומכאן הדרך לראיות ולבדיקת אמיתות הדברים קצרה.
  לצורך מתן תשובה עניינית יש צורך במתן פרטים נרחבים יותר ואף לראות אסמכתאות אם ישנן כאלה.
  שיהיה בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.