פינוי בינוי - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
  • רינת

    נשלח ע"ירינת 12:36, 17 במרץ 2012

    שלום, בפרוייקט שנבנה ובו קיבלתי דירה (במקום הדירה שהייתה בבעלותי לפני ההריסה והבניה)בתוכנית פינוי בינוי , קיבלתי את המפתח לדירה לפני כחודש. האם על פי החוק מותר לי למכור את הדירה? או שעליי להמתין זמן מסויים לפני מכירתה? האם במידה ואמכור אותה יחול עלי מס שבח ? אודה לתשובתך

    השב
  • 11:07, 19 במרץ 2012

    רינת שלום,
    באשר לשאלתך, החוק אינו קובע הוראות באשר למכירת דירת התמורה, במידה והזכויות רשומות על שמך, לכאורה הינך רשאית למכור הדירה. על אף האמור, יתכן והוראות הסכם הפינוי בינוי עם היזם קובע הוראות אחרות ועל כן עלייך לבדוק ההסכם.
    באשר לסוגיית הפטור ממס שבח, ככל והפטור ממס שבח אשר קיבלת במכירת הדירה ליזם נובע מהוראות סעיף 49כ"ב לחוק מיסוי מקרקעין הינך רשאית למכור הדירה בפטורים האחרים המוענקים לך מכח חוק מיסוי מקרקעין, אזי תהיה זכאית לפטור ממס שבח. אסייג האמור בכך שאם הפטור בו נמכרה הדירה לקבלן הינו אחר יתכן ואינך זכאית לפטור ממס שבח במכירת הדירה כעת.
    המלצתי היא לפנות ליועץ מס או עו"ד המתמחה בתחום על מנת לבצע תכנון מס נכון.

    בהצלחה
    שירי קלדרון, עו"ד

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.