בעל דירה בקומה א'- מה צריך לקבל בבניין החדש? - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
  • רואי

נשלח ע"ירואי 13:44, 24 במרץ 2012

הולך לצאת לדרך פרוייקט פינוי בינוי בבת ים. עוד לא חתמנו על הסכם פרטני מול הקבלן. על פי ההסכם המוצע, כל בעל דירה יקבל דירה באותה קומה או קומה גבוהה יותר. הבניין הנוכחי הוא בן 4 קומות, בלי מעלית. כלומר דירה בקומה ראשונה כיום שווה יותר מדירה ארבע כיום. אני בעל דירה בקומה ראשונה. בבניין החדש, אני אקבל דירה בקומה הראשונה. ומי שכיום בעל דירה בקומה ארבע ששווה פחות מהדירה שלי כיום, צפוי לקבל דירה בקומה ארבע בבניין החדש, שלבטח שווה הרבה יותר מהדירה שאני אקבל בקומה הראשונה. איפה הצדק? האם זה כך נעשה בכל הפרוייקטים של פינוי בינוי?

השב
  • 13:59, 2 באפריל 2012

רואי שלום,

בהתייחס לשאלתך, נושא מיקום הדירה החדשה נתון למו"מ עם הקבלן. ישנם קבלנים שקובעים מנגנון של הגרלה וישנם שקובעים טווח קומות בהן ימוקמו דירות המפונים וישנם כאלה אשר קובעים מנגון כפי שאתה הצגת. המלצתי אלייך היא כי תפנה לקבלן ותבקש לפעול במנגנון מסוג אחר. כמו כן, ידוע לי כי לרוב קבלנים מבטיחים למפונים דירה בקומות גבוהות תמורת תשלום נוסף אשר משתלם במועד מאוחר יותר לחתימת ההסכם.

בהצלחה!
    שירי קלדרון, עו"ד

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.