פינוי בינוי - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
 • אוליבר

  נשלח ע"יאוליבר 15:44, 2 באפריל 2012

  יש לי דירה בנתניה מול הים ליד הכיכר ובו 13 דיירים.בניין ישן מאד.הסכמה של כמה דיירים יש צורך לשם פינוי בינוי,ושאלה נוספת כיצד אוכל לדעת במקרה של פינוי בינוי מה אוכל לדרוש מהייזם או הקבלן ,או האם יש מומחים שיכולים לקבוע מה ניתן לדרוש מהקבלן.

  השב
 • 12:05, 16 באפריל 2012

  אוליבר שלום,
  הרוב הנדרש למימוש פרויקט פינוי בינוי הוא 67% מהדיירים במתחם וכאשר 33% הנותרים מסרבים לחתום מטעמים שאינם סבירים דיירי הרוב רשאים להגיע תביעה לביהמ"ש בהתאם לחוק "הדייר הסרבן".
  לעניין אפשרויות המיקוח מול הקבלן, אין חוקיות ברורה, עם זאת הסכם הפינוי בינוי קובע מפתח תמורה אשר במסגרתו נלקח בחשבון תמהיל הדירות אשר ניתן לבנות במתחם מבחינה תכנונית(3,4,5 חדרים, אחוזי הבנייה הנוספים והכדאיות הכלכלית של היזם. למשל, יתכן ובפרויקט לא יבנו כלל דירות של 3 חדרים ואז גם דייר שהייתה לו דירת 3 חדרים אוטומטית מקבל דירת 4 חדרים. נתון נוסף אשר בדר"כ נלקח בחשבון הוא שטח הדירה, החוק קובע כי דירה בשטח של עד 200 מ"ר תהא פטורה ממס שבח, כך שבדרך כלל יעדיף היזם/קבלן מבצע לבנות דירות בשטח של עד 200 מ"ר.

  בהצלחה,
  שירי קלדרון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.