איך מתחילים ומה עושים? - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
 • שירי

  נשלח ע"ישירי 17:37, 21 במאי 2012

  שלום רב!ברשותי דירה בבניין מגורים בעל 4 קומות בשכונה עצמה יש מספר בניינים נוספים זהים לבניין שבו נמצאת דירתי.שאלתי היא כזו:הבניינים עצמם מאוד ישנים ורעועים ולפי דעתי אף חלקם מהווים סכנה.מה עליי לעשות ולמי עליי לפנות על מנת להציע פינוי פיצוי?נאמר לי שאם אפנה למהנדס העיר הוא יחייב את הדיירים בהוצאות שיפוץ הבניין?אשמח לדעת מהן האפשרויות העומדות בפניי?האיזור והשכונה בעלי פוטנציאל אדיר לבנייה מחודשת. תודה מראש

  השב
 • 10:31, 22 במאי 2012

  שירי שלום,

  לשאלתך, אם בכוונתך לקדם הליך של פינוי בינוי במתחם מגורייך תחילה עלייך לנסות ולאגד את דיירי המתחם או לפחות נציגות מכל בניין. בשלב השני עומדות בפנייך שתי אפשרויות האחת לפנות ישירות ליזם אשר יהיה מעוניין לבנות הפרויקט והוא יקשר אתכם עם עו"ד דיירים מטעמכם. השנייה היא לפנות לעו"ד אשר ייצג אתכם ודרכו תפנו למספר יזמים ותבחרו את היזם אשר יתן את ההצעה הטובה ביותר עבורכם.
  בשאלתך ציינת את נושא שיפוץ הבניין, תשומת ליבך כי בכל רשות מקומית נוהגים אחרת בכל הנוגע לשיפוץ מבנים ופינוי בינוי ועל כן עלייך לבחון הנושא בהתאם לדרישות הרשות המקומית בה ממוקם בניין מגורייך.

  בהצלחה!
  שירי קלדרון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.