תמא 38 2 - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
 • גל

  נשלח ע"יגל 08:16, 22 ביוני 2012

  אני מתגורר בבניין בר"ג.בניין בו הדיירים שוקלים ביצוע תמא 38 2. יש לי מספר שאלות בנושא: 1.אני גר בקומה אחרונה.כאשר רכשתי את הדירה נאמר לי בעיריה שיש לדיירים בקומה האחרונה היתר בניה של עוד חדר על הגג.האם נתון זה אמור להשפיע על הפיצוי שבעלי הדירות בקומה העליונה אמורים לקבל? 2.כאשר רכשתי את הדירה השקעתי כסף רב בשיפוץ הדירה מהיסוד.האם נתון זה אמור לבוא לידי ביטוי בהסכם עם הקבלן? 3.מרבית הדירות בבניין הן בשכירות.כיוון שאני מתגורר בבניין ועלי להתפנות האם לגיטמי לבקש מימון שכירות כשלושה חודשים לפני הפינוי כדי שלא אתקע ברגע האחרון ואשאר ללא דיור. 4.האם החוזה מול הקבלן הוא אישי או שיש חוזה אחיד לכל הדירות? אודה על תשובתכם

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

  עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

  19:46, 25 ביוני 2012

  1. בנסיבות מסוימות, זכויות בניה על הגג יכולות להצביע על שוני רלוונטי בין יתר הדיירים ולזכות בפיצוי גבוהה יותר.
  2. לא ממש, היזם רוכש את הזכויות ברכוש המשותף שלא ממש מושפעות מהשיפוץ שערכת.
  3. נתון למו"מ מול היזם ובהתאם לכלכיות הפרויקט ליזם.
  4. רצוי מאוד לערוך חוזה אחד מול כל בעלי הדירות.

  תגובה
 • 15:32, 27 ביוני 2012

  והיה ואחד התנאים לפי הדייר לא יתקבלו או יותר על פי ראות עינוי והוא יתנגד להסכם שייש לו רוה עם הדיירים האחרים האם ניתן לתבוע אותואו לחייב אותו בדרך כלשהי??

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.