תמ"א הריסה ובניה ופינוי בינוי במסלול מיסוי - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 23:11, 18 ביולי 2012

  רציתי לדעת האם אפשר במסגרת תמ"א 38 של הריסה ובניה מחדש לקבל הקלות במיסוי (מס שבח, היטל השבחה וכו´) תוך בקשה להכרזת הפרוייקט כפינוי בינוי במסלול מיסוי. יצוין שבפרוייקט יש כיום מעל 24 דירות. רציתי להבין ראשית אם זה אפשרי לשלב בין הדברים (או שבתמ"א 38 לא ניתן לקבל גם את ההטבות של פינוי בינוי במסלול מיסוי), ואם זה אפשרי - האם מנסיונכם מדובר בהליך פרוצדורלי בעיקרו כך שפרוייקטים שעונים לקריטריונים שבאתר של משרד השיכון אמורים, עקרונית, לקבל את אישור הוועדה במשרד השיכון ומהו משך התהליך (חודשים, שנים וכו´). תודה.

  השב
 • 08:29, 7 באוגוסט 2012

  מסולל מיסוי זה שבמקום שאתה פונה לועדה המקומית והיא מגישה למשרד השיכון בקשה להכריז על השטח שלכם פינוי בינוי כדי לתת פטור מכל סוגי ההטלים
  ישנו מסלול שאתה פונה ישר לועדה המחוזית ועוקף את הועדה המקומית ומבקש שיכרו בשטח שלכם כמקום שמיועד לפינוי בינוי ואז הם נותנים לכם את ההקלה של סוגי המס
  הבעיה היא שבמסלול הזה זה יגרום להתנקשות עם הועדה המקומית שיכולה להערים עליכם קשיים

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

  עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

  09:57, 7 באוגוסט 2012

  אבי שלום,

  במסגרת פרויקטים מסוג עיבוי בינוי (תמ"א 38 לסוגיו), קיימת אפשרות לביצוע פרויקט מסוג תמ"א 38/2 המאפשרת הריסה ובניה מחדש של הבניין.
  תמ"א 38/2 מאפשרת להרוס את הבניין ולבנותו מחדש כאשר זכויות הבנייה התמ"איות מוספות על הזכויות התב"ע יות הקיימות במקרקעין.

  בימים אלו המחוקק ביצע שינוי חקיקה כך שגם במקרה של הריסת הבניין, תהיינה הטבות במס.

  ברמת העקרון, לכל מסלול, הן תמ"א 38 לסוגיו והן פינוי בינוי, קיים מסלול מיסויי משלו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.