פיצוי בגלל הריסה ולקיחת חלק מהדירה לשטח משותף - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
 • שירי

  נשלח ע"ישירי 14:31, 19 באוקטובר 2012

  שלום, בבניין שלנו עושים פרויקט תמ"א 38. לצורך כך נדרש להרוס ולקחת חלק מהדירה שלי (רק שלי מכל הבניין) לשטח משותף. אני מצפה לקבל פיצוי על כך, כדי שלא נהיה מופלים לרעה יחסית לדיירים האחרים בבניין. לדעתי הפיצוי צריך לכלול, בנוסף לקבלת השטח במיקום אחר, גם רכיב כספי בגלל אי הנוחות ועגמת הנפש שנגרמות למשפחתונו כתוצאה מפעולות אלה (שלא נגרמות לדיירים האחרים): a. קיום אתר בניה בתוך הדירה עם כל אי הנוחות שנובע מכך b. שינוי לרעה של הדירה כמו שהייתה עד עכשיו (מדובר על שטח פונקציונלי בדירה שאצטרך למצוא לה מיקום אחר) c. הצורך שאהיה בבית ולא ללכת לעבודה בזמן ההריסה והבניה מחדש השאילה שלי היא: מהו פיצוי כספי הוגן במקרה זה? בתודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

  עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

  13:10, 22 באוקטובר 2012

  זה מאוד תלוי מקרה וקשה לומר סכו שיכול לפצותך.
  אין מדובר בעניין משפטי כי אם מסחרי.

  אני מציע שתתמחרי את הסכומים שאת מעריכה שתיפגעי, כמו אובדן ימי עבודה, תוך תמחור חוסר הנוחות ועבודות הפנים, ותנהלי על כך מו"מ עם היזם.

  ברור בנסיבות העניין כי המקרה שלך מעט שונה מיתר הדיירים ואת צריכה להקריב מעט יותר ולפיכך גם מגיע לך מעט יותר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.