תמ"א 38 ומתנגדים : על מי הנטל לתבוע? המסכימים או המתנגדים? - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
 • ABC

  נשלח ע"יABC 18:56, 20 בינואר 2013

  תמ"א 38 ומתנגדים : על מי הנטל לתבוע? המסכימים או המתנגדים? יש לי שאלה משפטית בנוגע למצב המשפטי הקיים לפי החוק לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה ("חוק תמ"א 38") בנוסחו כיום לאחר תיקון מס' 2. מהו הסדר בו נעשים הדברים כשיש מעל 2/3 תומכים אבל יש מתנגדים ? האם תחילה ועדה מקומית לתיכנון ובניה דנה בנושא או קודם מתקיים דיון בפני המפקח על המקרקעין ? ומי צריך לתבוע את מי בפני המפקח על המקרקעין ? הדייר הסרבן או הרוב התומך ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

  עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

  11:08, 23 בינואר 2013

  חוק המקרקעין (חיזוק בתים משותפים מפני רעידות אדמה) נותן לרוב המסכים את הכוח לפנות למפקח על רישום המקרקעין, לצורך כפיית הסכמתם של המיעוט המתנגד.
  תיקון 2 לחוק נתן למפקח סמכות כפיית סרבן גם בפרויקט הריסה. חשוב לזכור כי בפרויקט הריסה נדרש רוב של ארבע חמישיות.
  תנאי הסף לפניה למפקח הוא "היתר מותנה". כלומר תחילה מגישים את התוכניות לועדה המקומית ולאחר שניתן היתר בתנאים ולמעשה היקף הבניה והפרויקט מתבהר, ניתן לפנות למפקח לכפיית המיעוט המתנגד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.