אחוז ההסכמה הנדרש לפינוי בינוי - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
 • גילי

  נשלח ע"יגילי 10:27, 5 בפברואר 2013

  מהו אחוז ההסכמה הנדרש כיום לפינוי בינוי? מה לגבי חוסר הסכמה של דייר שהשתלט שלא כחוק על שטח בבניין (העירייה בעצמה תובעת אותו)ויש לו עבר עשיר מאוד בהטרדת שכנים,תיקים פליליים על תקיפת שוטרים ושכנים ואפילו ישיבה בכלא ואשפוז מכפיה (הוא גר בדירה ששייכת להוריו שאינם גרים בה כבר שנים)? מה הדין של דיירים אחרים שמתנגדים כי הם מבוגרים ולא בא להם לעבור דירה (למרות שהעירייה קבעה שהבניין חייב לעבור שיפוצים וגם את זה לא בא להם לעשות)?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

  עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

  17:28, 17 בפברואר 2013

  אחוז ההסכמה המינימלי לפרויקט פינוי ובינוי הנו 80% בבניין או אם מדובר במתחם, די ברוב של שני שלישים.
  בנוגע לדייר הפולש, המדובר בסכסוך בין שכנים.
  במקרה זה הדין נותן סמכות מקבילה הן למפקח על רישום המקרקעין (דרך המלך) והן לבית משפט השלום לדון בעניין. ניתן להגיש תביעה ולדרוש את פינויו לרבות תשלום על דמי שימוש ראויים לתקופת הפלישה.
  כדי להתנגד לפרויקט התחדשות עירונית צריך להראות טעמים כבדי משקל. אי רצון לעבור כשלעצמו אינו מהווה צידוק בעל משקל גבוה כדי לעצור פרויקט שמטרתו רווחה, חידוש והצלת חיי אדם.
  בדרך כלל כשמדובר באוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, מן הראוי שהפתרון לצרכיהם המיוחדים יינתן במסגרת המשא ומתן שבין בעלי הדירות לחברה היזמית שמובילה את הפרויקט

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.