הביטול חוזרה לבניית תמא 38 - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 16:36, 24 באוקטובר 2013

  שלום, אני גר בבניין אשר חתם על חוזרה התקשרות עם חברה קבלנית בשנת 2010 אשר בו נכתב שמרגע איסוף החתימות עי הדיירים וקבלת אישור לתוכנית הבנייה עי הוועדה העירונית, יש לקבלן שנה וחצי והשלמת הפרויקט. כיום אנו נמצאים כשנתיים אחרי אסיפת החתימות ומתן האישור עי הוועדה ועדיין לא התחילו פעולות לביצוע העבודה בנוסף לכך החברה הקבלנית מעוניינת בשינוי תוכנית הבניה ועושה של קומה נוספת לכול בניין(מדובר בשני בניינים צמודים). האם יש פסק דין מנחה במקרה כזה? והאם יש לנו אפשרות להתיר את החוזה עם הקבלן הנוכחי ולפנות לגורמים אחרים בשביל ביצוע הפרוייקט?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

  עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

  18:19, 24 באוקטובר 2013

  ככלל בהסכמים מסוג זה, לוח הזמנים והיקף התמורה לדיירים הינם בגדר תנאי מתלה להסכם, שאי עמידה בו כמוהו כפקיעת תוקפו של ההסכם.

  אם כך פני הדברים, ניתן לומר שההסכם פקע (או יותר נכון לא השתכלל לכדי תוקף מחייב).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.