תמ"א 38/2 - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
  • גלעד

נשלח ע"יגלעד 22:55, 16 בנובמבר 2013

שלום רב, אני בעל דירה בבניין שאמור לעבור תמ"א 38/2. 90% מהבניין מוחזק ע"י בעל בית אחד ו 10% שלי (דירה אחת). בעל הבניין מעוניין לבצע תמ"א 38/2 ומציאה לי אותה דירה בדיוק + מרפסת (ללא חנייה או חדר נוסף). האם יש לו דרך להכריח אותי? האם כאשר הבקשה תגיע למפקח על הבתים המשותפים הוא יכול להגיד שמגיע לי יותר? בעקבות התמ"א שטח הבניין יגדל מ 450 מ"ר ל 900 מ"ר (בניין במרכז ת"א) אגב כל זכויות הבנייה בבניין הן שלו. תודה מראש גלעד

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

11:20, 21 בנובמבר 2013

מדובר בנושא מורכב.

אם כל הזכויות מוצמדות אליו, נראה כי יש לו בסיס רחב לחייב אותך לביצוע הפרויקט, ובלבד שאינו מקפח את זכויותיך.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.