פרוייקט תמא - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
 • אביבה

  נשלח ע"יאביבה 15:32, 10 במאי 2014

  מדובר בעסקת תמא. יש חתימות כבר אצל עורכי דין ובחירת יזם. היזם הציע כבר באמצעות אדריכל דירות ותוכנית בסיסית של הבנה והדירות לדיירים. רק ש"פתאום" ממש לפני חוזה סופי על הדירות עם הדיירים גילה האדריכל שיש הפקעה על השטחים הנ"ל ולכן יש לגרוע מהבניין וכל התוכניות שהבטיחו לדיירים אינן מתאימות כעת. וכיום במצב כזה העיסקה תיהיה בעלת הוצאות הרבה יותר גדולות ולא בטוח ששוה כבר ליזם להשקיע. מי מכולם זכאי לפיצוי אם בעקבות כך לא תתבצע עיסקה אחרי הבטחה וחתימות דיירים על הסכמה ובחירת היזם במאה %. למתווך . ליזם . עוגמת נפש לדיירים . לעורכת הדין של הדיירים . למתווך בעיסקה ?... מחכה לתשובתך . אביבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

  עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

  17:00, 13 במאי 2014

  בדרך כלל, הסכמים אלו בנויים על תנאים מתלים, שאחד מהם הוא אישור השטחים המבוקשים בהיתר.

  ככול שלא התקבלו השטחים המבוקשים ולא נקבע אחרת בהסכם, במידה והפרויקט יבוטל, במקרה זה - נראה כי אף אחד מהשותפים לפרויקט אינו זכאי לכלום.

  אך כמובן שהדבר תלוי מקרה ונסיבות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.