נית ממ"דים - שיתוף שכנים - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
  • אהרון

נשלח ע"יאהרון 23:37, 14 ביולי 2014

שלום רב, בבניין שלנו 6 דירות, לאחרונה התחלפו הדיירים ב 3 דירות והם יוזמים בנית ממ"דים או באמצעות תמ"א 38 או בניה פרטית, הם לא שיתפו את שלושת הדיירים הוותיקים ורק לאחרונה הם החילו לפנות אל הדיירים הוותיקים בנפרד ומנסים לשכנע אותם לחתום על טופס הסכמה. פניתי אל היוזם שביניהם שהוא גם ראש הוועד בכתב עם בקשה להבהרות שונות, הוא נפגע ממכתבי בו ביקשתיו לערוך אסיפה של כל הדיירים ביחד והצבעתי על חשש שחלק מהשטח שסומן על ידם לבניית ממ"ד רשום בטאבו על שם הבניין הסמוך. כתגובה השכן היזם טען שאני מנסה לחבל בפרויקט ובקשר להתייחסות לגבי שטח המריבה בין הבתים (ביררתי זאת בעירייה לפני כ 15 שנים) הוא סומך על הארכיטקטית שלו ולא עלי. לסיום הוא הטיח בי שעקב מכתבי הוא יפנה עם שני השכנים האחרים לבנית ממ"דים פרטית מבלי לשתף אותי(יכול להיות שהוא ישיג חתימה רביעית משכנים אדישים). השאילה העיקרית היא האם הם יוכלו לבנות בלעדי (גם בצד שלי), ואם כן מה אעשה אקח קבלן פרטי שיבנה מעליהם ? (בנוסף יהיה קושי נוסף בכך כי אני בקומה שלישית והשכן בקומה שנייה לא מעוניין בממ"ד). בתודה מראש אהרון

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

19:40, 23 ביולי 2014

אתה תמיד יכול להתנגד. גם בפני הועדה המקומית וגם בפני המפקח על רישום המקרקעין.
    ניתן לבנות עצמאית תוספת בניה וגם בדילוג הקומה שמתחת - בהינתן ההסכמות הדרושות לפי החוק.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.