נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
קובי

תוכניות בנייה תמא 38-2

שלום לך, האם במסגרת הנ"ל מקובל לחתום על חוזה כאשר היזם לא מראה תוכניות בנייה ו/או סקיצות כשלהם אלה רק לאחר חתימה על חוזה. זה נראה כאילו אנחנו קונים "חתול בשק" אני מבין את העובדה שהוא נדרש להוציא כסף, אבל אולי ניתן לעשות מנגנון בחוזה שמאפשר יציאה מהחוזה במידה והתוכניות לא נראות לאחד הדיירים.... תודה קובי

item.Author מנהל הפורום עו"ד שי אליאב

בשלב הראשוני ניתן להסתמך על סקיצה עקרונית. על מנת שלא יצא הדבר כ"חתול בשק", חשוב למלא את החסר במלל מפורט המגדיר את התכנון והתמורות לבעלים. שלאחר מכן המלל הופך לתכנית מפורטת ולבקשה להיתר, שאותה מאשר המפקח מטעמכם.

קובי

תודה רבה

עליזה

ומה בקשר למקום חנייה? האם ניתן לעכב חתימה עד שאין מקום חנייה מסומן לכל אחד מהדיירים?

item.Author מנהל הפורום עו"ד שי אליאב

אין חובה לייצר חניות עבור בעלי הדירות הקיימים. ניתן לסכם זאת במסגרת המו"מ.

עליזה

בתמ"א פינוי ובינוי נותנים חניות לכולם, ואפילו יש חובה לעשות חנייה מקורה ואם זה גם מופיע בהסכם אז גם צריך להגיד היכן כל חניה נמצאת ושל מי היא, לא? וזה אומר שאם בזמן חתימה על ההסכם אין שרטוט של חניות, זה לא טוב, נכון?

item.Author מנהל הפורום עו"ד שי אליאב

עכשיו אני מבין שמדובר בפרויקט מסוג הריסה. במקרה זה, על היזם ליצור חניות לפי תקן חניות (אם כי יש סעיף בחוק שיכול להתנות על כך). בשלב ההתחלתי עדיין אין תכניות מפורטות ועל כן, לא ניתן לומר היכן בוודאות החניה של כל אחד. רצוי לקבוע קריטריונים לחניה, שלאחר מכן מועברים לתכנית המפורטת.

אברהם וייס

קובי שלום אתם יכולים לעשות מה שעשינו אצלנו ,בחוזה התחייבנו שבמידה שלא נרצה שהיזם ימשיך בגלל נושא התוכניות,נשלם לו לפי חשבוניות את ההוצאות שנעשו בפרויקט עד אותו רגע. למרות שבסוף יצא תותח.והוא ממשיך.

קובי

תודה למרות שזה קצת בעייתי היות וזה יכול להסתכם בכמה עשרות אלפי ש"ח שלא תמיד יש לדיירים את האםשרות לשלם. בכול מקרה האם תוכל למסור לי את הטלפון של היזם?

יורם

קבלן בנין רשום-בונה ויוזם תמ"א 38

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום תמ"א 38 ופינוי בינוי