תוספת בניה בדירת גן - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
 • סימה

  נשלח ע"יסימה 19:40, 27 באוגוסט 2015

  ערב טוב, לפני כשנתיים רכשנו דירת גן הדירה שופצה והתווסף לה חדר כ30 מ"ר בעקבות התוספת בעל הדירה שינה את כל הבית,כשרכשנו את הבית עבר טופס 4 של העיריה ללא כל בעיה או בקשה לפירוק התוספת. אנחנו לא קונים כל יום בית ולכן שכרנו עו"ד שתטפל בכל עניין הניירת,כשהכל עבר בשלום הבנו שהתוספת חוקית -כי נתקלנו בסיפורים שהבניה אינה חוקית ואילצו אותם לפרק לפני העברת הזכויות. כיום אנחנו נמצאים בפסק דין או לאשר את התוספת או לפרק!-בדקנו הוצאת אישורים נתנו לנו הערכת מחיר כ45 אלף ש"ח.האם ניתן לבטל צו בית משפט להריסה?התוספת קיימת לפחות 10 שנים שמשלמים עליה ארנונה. אשמח להכוונה תודה רבה רבה

  השב
 • 21:23, 27 באוגוסט 2015

  בספור יש קפיצת זמן ללא הסבר בהליך. אם עורכת הדין בדקה והכל היה תקין בעת הקניה איך הגעת7 פתאום לפסק דין ! כלומר סביר שאתם לפני פסיקה על הריסה או תשלום. משהו ל4 ברור ביחס לעובדה שעורכת הדין בדקה אם בדקה היתה אמורה לוודא שהכל חוקי לפי אישורים בעתב. אז איך התעורר הנושא 9תאום למצב דל משפט שלמעשה סותר את הבדיקה של עורכת הדין. או שהיא התרשלה בבדיקה או שקרה משהוא אחר שלא הובן מההודעה. התוספת היתה חוקית בעת הקניה. מי פתח בהליך מאיזו סיבה.. איפה האישורים. איפה עורכת הדין?

  תגובה
 • 20:59, 29 באוגוסט 2015

  כשרכשנו את הדירה שאלנו על התוספת נאמר לנו שהמוכר ישלם למי מטר מרובע איזה סכום שיצא בסוף 8000 ש"ח אין לי מושג איך זה עבר בעיריה .הנושא התעורר בעקבות פרגולה שהקמנו וביקשו שנפרק כי לא היתה תיקנית הפרגולה פורקה אך הם התעוררו על התוספת.השאלה שלי אם יש דבר כזה ערעור והצלחה על פסק דין שהוחלט או שנוציא אישור או שייפורק התוספת.
  שוב אישורים על התוספת מסכמים בכ45000 ש"ח.
  תודה רבה על ההתייחסות.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

  עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

  15:31, 30 באוגוסט 2015

  מדובר בהליך משפטי שאינני מכיר את הסטאטוס שלו. מה גם שניסוח השאלה לא לגמרי ברור.

  ככלל אומר כי ניתן בתנאים מסויימים להסדיר חריגות בניה ולהימנע מהריסתן.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.