מכירת דירה בפינוי בינוי - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
  • איציק

נשלח ע"יאיציק 20:54, 5 בספטמבר 2016

הי, ברשותי דירה בפרויקט פינוי בינוי מתקדם. אני מעוניין למכור את הדירה ולכן לא חתמתי על חוזה. כעת קיבלתי מכתב שעליי לחתום אחרת ינקטו צעדים משפטיים. החשש שלי: 1. האם אוכל לבצע מכירה אחרי החתימה? 2. מה זה אומר שיש הערת אזהרה על הבית? תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

09:17, 12 בספטמבר 2016

אני מציע שתתעדכן מול הנציגות וב"כ הדיירים על סטאטוס הפרויקט וכיצד אתה מוגן מפני מכירה.
    עליך לוודא כי מוחזקת בנאמנות אצל עוה"ד ייפוי כוח למחיקת הערת אזהרה והסכמת יזם לביצוע העברה.

תגובה
  • 10:16, 19 בספטמבר 2016

שלום רב איציק,
    החתימה לא מהווה בעיה בנושא מכירת דירה וגם לא "תנעל" אותך במהלך החתימה , החתימה היא הסכמה לפרויקט.
    למכור את הדירה אתה תוכל בכול עת, רק לפני הפינוי כאשר הבנק המלווה מזמן אותך לחתום על ערבות אז לא תוכל.
    אני מציע למכור את הדירה לפני הקבלת ערבות או להסכים לפרויקט.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.