גרוש שמתחמק מתשלום דמי מזונות - פורום מזונות

שאלה חדשה
 • מיה

  נשלח ע"ימיה 23:12, 30 במרץ 2012

  הי יש כרגע תיק בהוצלפ ועומד על חוב של 100000 ש"ח בגין מזונות. יש עיקול משכורת מתחדש. לצערי אני לא מקבלת את השוטף באופן עיקבי והסכומים משתנים ולרוב הם מתחת למה שנקבע לי בבית משפט וכן הוצאות שלי יש על הקטינות מרובות וללא ההשתתפות שלו זה קשה. הוצאה נגדו פקודת מאסר כבר וגם כן לא שילם חלק מהחוב. באופן פרנציפיוניסטי לא מוכן לשלם. איזה אפשרות נוספת יש לי לגבות את החוב?

  השב
 • 16:48, 1 באפריל 2012

  שלום מיה,
  פסק דין למזונות ניתן לגבייה מידי החייב או ע"י הוצאה לפועל, אשר לפי מה שכתבת ניכר כי את פועלת במישור זה ומבצעת את הפעולות הנכונות, וכן ע"י פנייה לביטוח לאומי וקבלת תשלום המזונות ישירות מידיו. סכום המזונות שתקבלי, אם תקבלי, מהביטוח לאומי יהיה לרוב נמוך מהסכום הנקוב בפסק הדין. אני אומר אם תקבלי כי לפי הקריטריונים של ביטוח לאומי יש מה שנקרא "נקודת איפוס" אשר אם את משתכרת יותר ממנה לא תוכלי לקבל מזונות בדרך זו. נקודת האיפוס עומדת כיום על כ 4600 לערך.
  אם את זכאית לקבל מהמל"ל מזונות אז אני ממליץ שתעשי כן ואז לאחר חצי שנה תוכלי לקבל מהמל"ל אישור לנסות ולגבות את ההפרש מהחייב ישירות בהוצאה לפועל. לפחות מה שתקבלי יהיה תשלום קבוע ובטוח.
  דרך נוספת שיש לשקול היא הגשת תביעת מזונות נגד הוריו של הגרוש. על פי החוק ניתן לחייב סבא וסבתא בתשלום מזונות הנכדים באם ידם משגת ובאם החייב עצמו לא משלם. כאן תצטרכי להראות שהוא לא משלם חרף מאמצי גבייה וכן שידי הוריו משגת כדי לשלם מזונות לנכדים.

  תגובה
 • 23:48, 1 באפריל 2012

  לגבי תביעת הסבא והסבתא. אני הבנתי שזה לא תביעה פשוטה. והאם במידה ואגיש תביעה בעתיד יש מקום לתבוע 2 הורים פנסיונרים שיש להם נכסים ולא מזומנים?
  אשמח להתיחסותך.

  תגובה
 • 07:41, 2 באפריל 2012

  תביעה מול סבא וסבתא היא לא כל כך מסובכת ולעיתים היא גם מאיצה בחייב לשלם. בהחלט ניתן להגיש תביעה שכזו גם מול פנסיונרים אבל כפי שאמרתי בתשובתי הקודמת - בית המשפט יבדוק את יכולתם לשלם ולהשתתף במזונות הקטיניםך ורק אם ימצא כי יש בידם לעשות זאת לאחר סיפוק צרכיהם, יקבע את מודת השתתפותם המזונות.
  באם החייב אינו משלם במופגן ובאופן מתריס, צעד זה מתבקש ואף מומלץ ולו רק על מנת לגרום לו להתחיל ולשלם.

  תגובה
 • 18:11, 15 בדצמבר 2016

  אפשר גם לתבוע את חובות העבר מהורי הגרוש?

  תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין? מה וכמה מגיע לילדים, לאישה? היכן להגיש תביעת מזונות אישה - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה? כמה זמן עד שאקבל מזונות? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.