גירושים - פורום מזונות

שאלה חדשה
  • לירז

נשלח ע"ילירז 16:16, 5 בפברואר 2014

שמ לירז אני נימצאת במערכת יחסים אם גבר גרוש פלוס 4 השאלה שלי כזו . לאחר הגירושים בית דין רבני פסק לבן זוגי מזונות 4000ולא מעבר לאחר תקופה גרושתו החליטה שהיא אינה מוכנה לקבל מימנו כסף החליטה ליתבוע מביטוח לאומי לאחר מיכן בן זוגי קיבל תביעה מביטו לאומי אשר תובע אתו על פי הסכם גירושים על 4000 אבל מידי חודש מעביר לגרושה רק 3200אבל החוב גודל כול חודש על סך 4000 עכשיו הגרושה פנתה להוצא לפועל ופתחה תיק על בן זוגי בטענה שהוא חייב לה הפרשים מכוון שאינה מקבלת מביטו לאומי את כול המזונות אבל הם כן תובעים את בן זוגי על 4000כמוכן יש לציין שבן זוגי הגיע להוצא לפועל לחקירת יכולת בתיק ביטוח לאומי ושם הרשמת פסק לו 300שקל על חוב של 4000 שצומח כול חודש עכשיו לאחר שהגרושה הגישה תביעה בלי הודעה מוקדמת ובלי כול שהיא התראה הוקל חשבונו של בן זוגי הוצא כנגדו צו מעצר אלינו להוצא לפועל בו מתנהל התביע הגשנו בקשה לחקירת יכולת ובקשה שיבדקו מדוע ביטוח לאומי ממשיך ליתבוע אותו על 4000 שאלהם הגיע להסדר אבל מעביר לגרושתו רק 3200וככה רשם ראש הוצאה לפועל אין בסמכותי לפרוס חוב אשר ניפתח על ידי גרושתך ואיני רשאי לעשות לך חקירת יכולת קיים הגרושה טובעת סכום של 10000 השאלה שלי מה במצב כזה אפשר לעשות יש לציין שלי ולבן זוגי יש ילד משותף ושכרו מאוד נמוך והוא כמו כן מוכן לשלם את האפרשים על פי יכולתו אבל עדיין נישארת השאלה למה הוא ממשיך ליצבור חוב כול חודש על 4000 שקל ולא על 3200מביטוח לאומי שזה מה שמעבירים לגרושתו השמח לקבל את עזרתכם ולאן אני יכולה לפנות על מנת שיוכלו לטפל בבעיה שלו וזהו הנייד שלי 0535286223

השב
  • 00:51, 6 בפברואר 2014

איזה מסכן הבן זוג שלך, ואיזה מכשפה הX שלו, היא תעשה הכל להרוס לו את החיים ומה...מערכת המשפט לטובתה לצערינו.
    הם יודעים שבן אדם אין לו יכולות והם מכניסים אותו למקום שמי יודע איך יצא ממנו, כמה מהם כבר התאבדו מהלחץ של ההוצאה
    לפועל.

תעזבו את האר. את והוא תשכחו ממנה. עד שהילדים שלו יהיו בני 18 + שיבואו אליו.

עצוב לשמוע את זה.
    בהצלחה

תגובה
  • 15:59, 9 בפברואר 2014

שלום לירז,
    ביטוח לאומי משמ כצינור המעביר כספים בין הבעל לאישה.
    על כן תמיד הוא תובע מהחייב את מלא הסכום וזאת על מנת שאם החייב ישלם אז הזוכה תקבל את מלא הסכום החודשי.
    אם החייב אינו משלם (שזה המצב במרבית המקרים) אז ביטוח לאומי משלם לו את המגיע לו על פי נתוניו האישיים (השתכרות ורכוש)
    העובדה שביטוח לאומי משלם לה 3200 לא פוטר אתכם מהחוב המלא.
    היא יכלה לפתוח תיק בהוצל"פ לאחר שקיבלה אישור מתאים לכך מהביטוח לאומי.
    גם תביעה להפחתה לא תעזור כאן כי הסכום נמוך מאוד וגם אין הפחתתה רטרואקטיבית.

תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין? מה וכמה מגיע לילדים, לאישה? היכן להגיש תביעת מזונות אישה - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה? כמה זמן עד שאקבל מזונות? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.