מזונות שלא במועד - פורום מזונות

שאלה חדשה
    נשלח ע"יגיל 08:31, 15 ביולי 2014

אני גרושה מזה10 שנים. סכות המזונות כרגע עומד על 3500. בנותיי גדלו וצרכיהן אחרים, ההוצאות גדלות . יחד עם זאת אני משכירה בית ע"ס 3600 ש"ח משתכרת 6500 ש"ח והוצאות החינוך השנתיות של בנותיי ללא חוגים והוצ' רפואיות וכ' עומד על 12,000 . בכל חודש המזונות לא נכנסים באופן קבוע לבנק עובדה שיוצרת אצלי בחשבון גרעונות קשים והיסחבויות המאלצות אותי לקחת הלוואות לא פעם, הגרוש נעלם בתאריך ההפקדה ושבוע לאחר... הוא מטפטף את הסכום טיפין טיפין. ראשית, מהו סכום המזונות אותו אני צריכה לדרוש? האם הסכום עולה בהתאם לצרכי הילד (שהרי כשהתגרשנו לא היו להם דרישות וצרכיהם אחרים) כמו כן, מה עלי לעשות על מנת להבטיח את הפקדת המזונות בזמן (יעצו לי לפנות להוצל"פ- האמנם?) אשמח לתגובתך בהקדם. תודה.

השב
  • 15:05, 16 ביולי 2014

שלום גיל,
    בהחלט לפנות להוצאה לפועל שם יהיה מועד אחד קבוע ואם לא ישולם במועדו אז יישא הפרשי הצמדה וריבית.
    לעניין הגדלת הסכום - עשית בעצמך את החישוב וראית שלא משתלם לך כלכלית להגיש תביעה שכזו - יש לזכור שערוך דין עולה כסף, יש אגרות, יש עצומה נפשית לעניין ואם כל זה בסוף מסתכם בכמה מאות שקלים של הגדלה, אם בכלל, שאותה שילמת לעורדך הדין - אז מה עשית.
    אני מניח שגם לא הצמדת את המזונות 10 שנים - אנא בדקי שאולי אם ההצמדה את מקבלת פחות או יותר את מהש שחשבת.

תגובה
  • 09:18, 17 ביולי 2014

תודה רבה על תגובתך המהירה. סייעת לי רבות.
    יום טוב

תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין? מה וכמה מגיע לילדים, לאישה? היכן להגיש תביעת מזונות אישה - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה? כמה זמן עד שאקבל מזונות? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.