תשלום מזונות - פורום מזונות

שאלה חדשה
  • ציקי

נשלח ע"יציקי 13:45, 28 ביולי 2014

אני ואשתי מתגרשים. קראתי היסטוריית תשובות בפורום מטעמך אך לא הצלחתי להגיע להבנה מלאה: סיכמתי עם אשתי שהילד ילון חצי מהשבוע אצלי וחצי מהשבוע אצלה - זמן שווה בינינו. אנחנו גרים באיזור המרכז, המשכורות הן 7500 נטו שלי ושלה 5500. האם לאור הנתונים הנ"ל אני צריך לשלם לאשתי מזונות בכלל ? אם כן האם מדובר בחישוב המלא של בסיס+מדור+חינוך+מחציות או בסכום אחר ? תודה מראש ציקי

השב
  • 17:15, 10 באוגוסט 2014

שלום רב,
    הסיבה שאתה לא מצליח להגיע להבנה מלאה היא פשוטה - אין עדיין הבנה מלאה.
    העניין עדין בחיתולים מבחינת הפסיקה והחידוש.
    לפני כמה חודשים קבע בית המשפט העליון שחזקת הגיל הרך עדיין קיימת.
    עקרונית על פי החוק היבש בעל יהודי חייב במזונות אשתו וילדיו כאשר בנוגע לילדים החובה היא אבסולוטית עד גיל 15.
    על כן על פי החוק היבש המזונות אמורים לחול עליך באופן מלא.
    בפועל הפסיקות החדשות באו ואמרו כי זמן ההורות של האב שווה ערך לכסף. הדבר מאוד הגיוני אולם לקח המון שנים וכמה דורות להגיע אליו.
    מה שעזר הוא תקופת האבות החדשים - האבות המעורבים - הרי מי היה יכול לדמיין הסכם גירושין כפי שאתה עודמ לעשות לפני 30, 20 ואפילו 10 שנים - בו האב מתחייב למחצית הזמן.
    על כן העניין עוד לא סגור ברמת חקיקה אלא רק ברמת פסיקה כאשר הדבר משתנה מהרכב להרכב.
    מה שמשותף לפסיקות הוא שבכולם , כאשר לא נפסקו מזונות, השתכרו הצדדים את אותו הסכום ולעיתים האישה אף יותר.
    במקרה שלך אני מניח שבית המשפט וגם ההגיון אומר שאתה צריך להוסיף לאישה סכום מסויים עבור כל ילד.
    אני חושב שסך של 500 ש"ח לכל ילד הוא הוגן וזאת כמובן כאשר כל יתר ההוצאות חלות בחלקם שווים.

תגובה
  • 18:35, 11 באוגוסט 2014

עזרת לי מאוד.
    תודה רבה מכל הלב

תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין? מה וכמה מגיע לילדים, לאישה? היכן להגיש תביעת מזונות אישה - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה? כמה זמן עד שאקבל מזונות? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.