מזונות- הורות משותפת ללא נישואים - פורום מזונות

שאלה חדשה
  • תומר

נשלח ע"יתומר 19:38, 19 באוגוסט 2014

שלום, לפני 4 שנים חתמתי על הסכם הורות משותפת (שלא נחתם בבית משפט) שהכרתי למטרת הבאת ילדים לעולם ויש לנו 2 ילדים משותפים. לפני מספר חודשים, לאחר הבאת הילד השני לעולם, השתנה היחס אליי לחלוטין והחלה לסחוט אותי בתשלומי מזונות למרות שעל ההסכם שחתמנו, וההבנות שהגנו אליהן, כתוב במפורש כי אין תשלום מזונות ומתחלקים בהוצאות חצי-חצי. היא פנתה לבית משפט ותבעה אותי על מזונות של למעלה מ-8000 ש"ח ומתנערת לחלוטין מההסכם שהיה בינינו. היא אף טענה כי ההסכם שהצגתי בפני בית המשפט מזויף וגם אם חתימתה נמצאת עליו- השגתי אותה במרמה. יש לציין כי היא מרוויחה משכורת נטו כפולה משלי (אני מרוייח 6000 ש"ח) וברשותה נכנס מקרקעין יקר ערך ללא משכנתא. אני משלם משכתנתא של 3500 ש"ח ל-15 שנים הקרובות. תשלום מזונות יכול למוטט אותי כלכלית. האם בית משפט יכול לחלוטין להתעלם מההסכם שהיה בינינו ועל פיו התנהלנו מספר שנים? כמו כן, במידה ואני זוכה בתביעה האם סביר שבית המשפט יטיל עליה הוצאות משפט? תודה רבה!

השב
  • 12:01, 27 באוגוסט 2014

שלום תומר,
    נתחיל מהסוף - אתה חייב לשלם מזונות לילדיך !!
    עכשיו - אם לשלם מזונות זה אומר להעביר כסף לאמא או לשלמו בזמן הורות בו אתה מגדל את הילד - זה לגופו של עניין.
    לא כתבת לי כמה זמן אתה רואה את הילדים ? האם במחצית מהזמן ?
    אם זמן ההורות שלך הוא גדול אזי סביר להניח בית המפשט יתחשב בכך כמו גם בפערי ההכנסות בינכם ויגיע לתותאה הגונה.
    אם לא כך הוא - אז בהחלט צפה לתשלום מזונות עבור הילדים.
    לגבי ההסכם בינכם - יש לו תוקף אזרחי חוזי בין שניכם - הילדים הם לא צד לו.
    לכן גם אם ייפסקו כנגדל מזונות ובהתאם למה שכתוב בהסכם - הייתי שוקל תביעה כספית כנג דהאישה לשיפוי, מצג שווא והטעייה.
    אבל לשם כך עליך לגשת לייעוץ משפטי אשר יבחן את ההסכם בינכם.

תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין? מה וכמה מגיע לילדים, לאישה? היכן להגיש תביעת מזונות אישה - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה? כמה זמן עד שאקבל מזונות? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.