תביעת מזונות - פורום מזונות

שאלה חדשה
 • גילה

  נשלח ע"יגילה 11:14, 11 ביוני 2012

  הגשתי תביעה למזונות ומסרתי אותה כעבור 10 ימים במקום 5 ימים האם יש לכך משמעות? האם ניתן לבקש צו המונע מהבעל להיכנס לדירה ולהתגורר איתי, איזה בקשה צריך להגיש?

  השב
 • 08:45, 12 ביוני 2012

  שלום גילה,
  כתב תביעה יש למסור לצד השי בתוך 5 ימים מיום שהוגש. לעיתים הדבר לוקיח יותר זמן מכיון שאנו מגישים בקשות לעיקולים או סעדים זמניים ואנו ממתינים להחלטות בטרם נמסור.
  הדבר יכול להיות בעל משמעות רק אם קיימת שאלה של מירוץ סמכויות לבית הדין הרבני. בשאלה של מזונות לדים לא קיים מירוץ שכזה כפי שכבר הסברתי בעבר כאן ולכן, ובהתחשב בכך שאת אינך מיוצגת, לא רואה בעייתיות במסירה לאחר 10 ימים.

  לגבי צו הרחקה, החוק למניעת אלימות במשפחה הוא החוק המתאים בעניין זה. באם בעלך נהג באלימות כלפייך או כלפי בן משפחה אחר לפי הקריטריונים הקבועים בחוק, עלייך להגיש בקשה למתן צו הגנה בבית המשפט לענייני משפחה ולבקש להרחיקו.

  ככלל, אינני ממליץ לגשת להליכים אלו (מזונות וצו הרחקה) ללא ייצוג משפטי. מציע לא לנסות לחסוך ולקחת ייצוג משפטי אשר בודאי וככל הקשור במזונות יצדיק את עצמו.

  תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין? מה וכמה מגיע לילדים, לאישה? היכן להגיש תביעת מזונות אישה - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה? כמה זמן עד שאקבל מזונות? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.