מזונות דרך ביטוח לאומי - פורום מזונות

שאלה חדשה
 • סימה

  נשלח ע"יסימה 17:51, 11 ביולי 2012

  שלום רב, אני אם חד הורית לשני ילדים מזה 12 שנה ומקבלת מהביטוח לאומי קצבת מזונות,מינימלית (משום שאני גם עובדת) כאשר האב אינו משלם כלל כבר למעלה מ10 שנים. לאחרונה פניתי לביטוח לאומי כדי לקבל את סכומי ההפרשים לאורך כל התקופה, כדי לתבוע אותם בהוצל"פ מהחייב, ולהפתעתי נאמר לי כי הם נותנים מסמך שמצויין בו סכום ההפרשים שעל האב היה לשלם רק לארבע השנים האחרונות. ברצוני לברר ולשאול האם ביטוח לאומי, כעבור 4 שנים שחייב אינו משלם,מוותר לו על מזונותיו? כמו כן מדוע אין באפשרותי לקבל את פירוט הפרשי מזונות וחשבון לגבי כל התקופה של 10 השנים כדי שאוכל לתבוע זאת בהוצאה לפועל אלא רק לארבע השנים האחרונות. בתודה מראש

  השב
 • 19:37, 11 ביולי 2012

  שלום סימה,
  לצערי התשובה נמצאת בנהלים הפנימיים של הביטוח לאומי. לשאלתך הם לא מוותרים על החוב.
  את חייבת להבין שהמשמעות של האישור הזה הוא שאת בעצם הופכת להיות מתחרה של הביטוח לאומי בתחרות על גביית הכספים מהאב. ולכן הם לא ממהרים להוציא על כל ההפרשים בבת אחת. גם ארבע שנים זה נדיר שהוצאת.
  ברמה הפרקטית תוכלי לתבוע את כל ההפרשים הללו בהוצאה לפועל באמצעות האישור שלהם.

  תגובה
 • 21:22, 11 ביולי 2012

  תודה על התשובה המהירה

  תגובה
 • 20:32, 12 ביולי 2012

  התשובה שקיבלת לצערי לא נכונה. כדאי שתפני שוב לסניף המטפל או לפניות ציבור של ביטוח לאומי ותבקשי שוב אישור מההתחלה. רק אם קיבלת כבר את ההפרשים או קיבלת כבר אישור לפני 4 שנים- לא יכולים להוציא חדש.

  תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין? מה וכמה מגיע לילדים, לאישה? היכן להגיש תביעת מזונות אישה - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה? כמה זמן עד שאקבל מזונות? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.