הפחתת מזונות - פורום מזונות

שאלה חדשה
 • הדר

  נשלח ע"יהדר 09:03, 7 באפריל 2015

  שלום. אני ובעלי נשואים כשנה. בעלי כיום משלם מזונות על 2 ילדיו מנישואים קודמים 4050 שלא כוללים בתוכם חוגים וטיפולים המסתכמים כל חודש ב500 ש"ח. סה"כ משלם 4.550 ש"ח כל חודש לא כולל נסיעות (האב מתגורר במרכז והילדים בצפון). האם ניתן להגיש בקשה להפחתת מזונות כאשר יוולד ילד נוסף? גילאי הבנות 8,6...וכאשר הבת הקטנה תעלה לכיתה א סכום החישוב לחינוך ישתנה והסכום אמור לרדת. איך זה מתבצע? תודה

  השב
 • 08:44, 9 באפריל 2015

  שלום הדר,
  הולדת ילד נוסף יכולה להיחשב כעילה להפחתת מזונות אבל לכך יצטרכו להתווסף דברים נוספים כגון סכום מזונות שדורש הפחתה, מצב כלכלי כזה או אחר - צריך להבין שעצם הולדת ילד נוסף לבדה לא תספיק שכן בהחלט ייתכן שאב שמשלם מזונות הקים תא משפחתי חדש ובהחלט יש לו וביכולתו לשלם מזונות לכל ילדיו ללא כל צורך בהפחתה.
  לגבי החינוך - צריך לבדוק ממה מורכב סכום המזונות ואיך - אם מדובר בפירוט לגבי חנוך ומעגל צרכים הכרחי אז ברור שמרכיב החינוך ירד כאשר הסכום שמשולם בפועל יורד.
  לא כל כך הבנתי למה אמור להיות שינוי בבית הספר ? הרי בגן חובה יש רק צהרון כי הגן לא עולה וכאשר מתחיל בית ספר זה פחות או יותר אותו דבר.

  תגובה
 • 08:50, 9 באפריל 2015

  שלום. בהמשך לתשובה.. הילדה נמצאת בגן פרטי מכיוון שהיא מתגוררת בקיבוץ. לכן העלות גבוהה

  תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין? מה וכמה מגיע לילדים, לאישה? היכן להגיש תביעת מזונות אישה - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה? כמה זמן עד שאקבל מזונות? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.