רווקה בהריון- מזונות והסדרי ראייה - פורום מזונות

שאלה חדשה
 • שמחה

  נשלח ע"ישמחה 11:10, 5 במאי 2016

  אני צריכה ללדת בעוד מספר ימים ובן זוגי לשעבר (לא גרנו מעולם יחד) במשך כל ההיריון אמר לי לעשות הפלה ונפרדנו. עכשיו הוא החליט שהוא רוצה לקחת חלק. 1- רציתי לשאול מי בוחר את השם של הילד? ומה יהיה שם משפחתו? 2- איך נהוג לגבי הסדרי ראייה בתינוק? הוא יכול לקחת אותו איך שיוולד ולנסוע למשפחה שלו? אני כמובן לא מעוניינת שהתינוק יהיה שלא בנוכחותי עד שיגדל. מה מקובל בהסדרי ראייה כמה זמן וכמה פעמים בשבוע? 3- לגבי מזונות הוא מרוויח 9 נטו ואני מרוויחה 5 נטו מה בערך נחשב סכום הוגן לתשלום? אודה לתשובתך

  השב
 • מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

  שלומי באשי - משרד עורכי דין,מנהל הפורום

  15:59, 9 במאי 2016

  שלום שמחה,
  ראשית עבור הילד וגם עבורך - טוב מאוד שהוא התעורר והחליט להיות מעורב.
  1.את יכולה לבחור את השם של הילד ושם משפחתו יהיה שם המשפחה שלך שכן הוא נולד כאשר את אינך נשואה לאביו. אם תסכימו אחרת אז תוכלו להוסיף את שם משפחתו של האב.
  2.הסדרי ראייה לגבי תינוק - בדר"כ מקובל כי בחודשים הראשונים יהיו הסדרי הראייה בנוכחותך, לאחר מספר חודשים (4 - 5) אפשר לאפשר הסדרי ראייה לכמה שעות לבד או עם משפחתו של האב בטח כאשר את עוד מניקה. לגבי לינה הדיעות חלוקות - אני בהחלט בדיעה כי כבר מגיל שנה ואף פחות מכך אפשר להתחיל ולקיים הסדרי ראייה הכוללים לינה אשר אילו יורחבו בהדרגה לפי הסכמות הצדדים.
  בכל מקרה אני ממליץ לך שלא להערים קשיים כאן - אבי הילד הוא הבייביסיטר הכי זול שיש ואת תצטרכי את עזרתו ויותר מהכל הילד יצטרך את אביו כדמות בחייו.
  3.מזונות - המקובל כיום הוא 1400 ש"ח + 30% מלות המדור - דיור של הילד וכן 50% בהוצאות החינוך, גן צהרון מטפלת.
  הייתי מאוד ממליץ לכם לגשת לגישור ביחד על מנת שתגיעו להסכמות בצורה מסודרת.

  תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין? מה וכמה מגיע לילדים, לאישה? היכן להגיש תביעת מזונות אישה - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה? כמה זמן עד שאקבל מזונות? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.