גרירת משכנתא ע"י הבעל לפני גירושין - פורום משכנתא

שאלה חדשה
 • שרית

  נשלח ע"ישרית 09:48, 11 בפברואר 2013

  אנחנו זוג שמתגרש אני רוצה להמשיך לגור בדירה שיש עליה משכנתא. הגרוש שלי רוצה לגרור את המשכנתא ולהעביר אותה על שמו ולקנות לעצמו דירה אחרת עם אותה המשכנתא. בבנק נאמר לנו שזה לא אפשרי ועלינו לסגור קודם את המשכנתא הקיימת ורק אחר כך שהגרוש שלי יקח משכנתא חדשה על שמו. האם מה שהבנק אומר זה נכון או שיש פתרון אחר?

  השב
 • 10:06, 11 בפברואר 2013

  תלוי ביכולת התזרימית שלך להחזיק את המשכנתא (החזר פחות משליש מהכנסה) . את יכולה להחזיק את הדירה עם המשכנתא מאידך גם הגרוש אם הוא חזק כלכלית יכול להעביר עליו את המשכנתא ולגרור לנכס אחר

  תגובה
 • 10:11, 11 בפברואר 2013

  תודה על התשובה המהירה.
  הכוונה שלנו היתה שנעשה קודם הוצאת לווה (כלומר, אותי) מהמשכנתא הקיימת והגרוש שלי יגרור את אותה המשכנתא לנכס אחר שהוא יקנה ואני אשאר לגור ללא משכנתא. בבנק אמרו לנו שזה לא אפשרי כי זה כאילו שהם נותנים לנו את אותה ההלוואה פעמיים. האם זה נכון? אם כן- האם יש לך פתרון אחר בשבילנו?

  תגובה
 • 10:20, 11 בפברואר 2013

  בפועל אני יודע שאפשר לבצע את הפרוצדורה כמו שתיארת . פתרון אחר הוא לחפש בנק אחר... שיכסה את המשכנתא הקיימת לחובת הגרוש שלך (הוא ייקח עליו את החוב). מה הבעיה בעצם לקחת את ההלוואה מחדש ?

  תגובה
 • 10:33, 11 בפברואר 2013

  זו לא בעיה אלא שכיום כבר שילמנו את רוב הריביות ואם הוא ייקח משכנתא חדשה הוא יצטרך שוב לשלם את הריביות ולהיות במעמד של לקוח חדש ולפתוח תיק מחדש וכל הכרוך בזה. אני מניחה שבגלל זה הבנק מערים עלינו קשיים.

  תגובה
מנהל הפורום:משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

מנהל הפורום: משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

עורכת דין קריספי לוין (LL.B, LL.Mׂ התמחות במשפט עסקי) בעלת ניסיון רב בדיני המקרקעין על מכלול היבטיו,
למידע נוסף

077-9968239 חיוג
הודעה

פורום משכנתא דן בסוגיות מימון במסגרת עסקאות נדל"ן; סנכרון מועדי וקצב התשלומים בעסקת מכירה ורכישה בתזמון מקביל - וכפועל יוצא מכך על חשיבות השילוב בין עורך דין ליועץ משכנתא בעסקת נדל"ן; סוגיות משפטיות שקשורות במשכנתא; תכנון מימוני דה פקטו לעסקה; פתרון סוגיות הקשורות לייעוץ כספים ולייעוץ שוטף בסוגיות משכנתא.