איך מגישים צ'רג'בק והאם אפשר לתבוע חברה מחו"ל? - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 14:43, 30 בנובמבר 2012

  שלום. יש לי סיפור עם אתר rentalcars.com עכשיו - בקצרה, הזמנתי מהם רכב ברומא, היה להשכיר בתוך השדה ובמקום קרוב שנוסעים אליו עם שאטל, הזמנתי מהחברה שנמצאת בתוך השדה בשביל לחסוך את השאטל, וכמובן שילמתי יותר כי יש "עמלת שדה תעופה". כשהגעתי לשדה שם התברר לי שאין שום חברת השכרה בתוך השדה, ובכל מקרה אאלץ לקחת אוטובוס, זאת למרות שרשום לי על הואוצ'ר שחור על גבי לבן "Desk in Terminal". נסעתי בעצבים לאיפה שצריך, וכשהגעתי התברר לי שהם רוצים לשים לי Hold על סכום של 1750 יורו בכרטיס אשראי, כאשר ההתחייבות מצד rentalcars.com בחוזה הייתה שיכולים לקחת ממני כפקדון עד 700 יורו. אמרתי לבחור לא תודה, הוא אמר שהוא מזכה את העסקה ושאני אקבל את הכסף חזרה מ rentalcars. חזרתי לארץ, שלחתי להם מיד מייל על הקטע, אמרו לי שאין בעיה ושאקבל את הכסף בתוך 28 ימי עסקים. חלף חודש והבוקר קיבלתי הודעה שהם סיימו את ה"חקירה" שלהם אבל מכיוון ש"ביטלתי" את ההשכרה בתוך פחות מ-48 שעות לפני מועד ההשכרה אני מחויב בכל הסכום ולא יזכו אותי. לא רק שרימו אותי שיש בתוך השדה השכרה, לא רק ששילמתי יותר על "עמלת שדה תעופה" (חרטא משהו) לא רק שהבטיחו לי פקדון של עד 700, ורצו לקחת 1750 לא רק שחיכיתי כמו ילד טוב 28 יום אני אתחיל לבדוק אופציות אם יש לי אפשרות לתבוע אותם על עוגמת הנפש וכו', אבל דבר ראשון חשוב לי לקבל את הכסף בחזרה. אני יודע שזה לא קשור לפורום פה - אבל רק מההתעסקות שלי עם איביי ופייפל כמוכר אני מכיר את המושג "צ'רג'בק". עשו נגדי בעבר כמה כאלה בפייפל - השאלה שלי, האם המקרה שלי נכנס לקטגוריה של מוצר שלא סופק ואני יכול להגיש עליו צ'רג'בק? ואם כן, איך אני עושה את זה? תודה!

  השב
 • 08:00, 2 בדצמבר 2012

  משה שלום

  לגבי הצ'רגבק- אין כל מושג ולא אוכל לעזור לך.
  לגבי יתר הסיפור בהחלט יש לך עילת תביעה ועלייך לטעון גם לנזקים עקיפים.
  היתי שוקל גם פנייה לרשות להגנת הצרכן.


  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.