תשלום עבור שיפוץ גג משותף - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
  • נחום

נשלח ע"ינחום 19:10, 30 בדצמבר 2012

שלום רב, אני ושאר דיירי הבניין נדרשים לשלם במשותף עבור שיפוץ הגג. אבל ישנן כמה בעיות עם התנהלות הועד בנושא זה ונושאים אחרים: - הועד מימיו לא סיפק דו"ח כלשהו לדיירים - חלק מהדיירים לא משלם ועד או משלם באופן חלקי (אני משלם מלא) - ההצעה לשיפוץ הגג שהתקבלה באסיפה לא זהה לסכום בפועל, בהבדל של כ-5000 ש"ח - לאורך השנים כספים שונים התאיידו בצורה לא ברורה מקופת הועד באופן כזה שהקופה ריקה בכל פעם שיש צורך בהוצאה מעבר לתחזוקה שוטפת. מאחר וקיבלתי מכתב איום מעו"ד מטעם האגודה לתרבות הדיור שעליי לשלם בכל מקרה, השאלה היא כיצד לנהוג

השב
  • 08:11, 31 בדצמבר 2012

נחום שלום,
    אנא עיין בפרק "בתים משותפים" בחוק המקרקעין - רוב התשובות מצויות שם.
    בכל מקרה אני איני מטפל בסוגיות של בתים משותפים ויש עורכי דין רבים בתחום שתוכל להוועץ עימם.

בהצלחה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.