• עמית שלום

  נשלח ע"יעמית שלום 17:02, 15 בנובמבר 2013

  שלום רב. חברה לניהול בתים שלחה לי שיש לי חוב משנת 2011 לתשלום מיסי ועד של חודש אחד המכתב נשלי על ידי עו"ד ונרש לשלם שם ריבית ושכ"ט. זו הפעם הראשונה שאני מודע כי יש לי חוב. שלמתי את החוב כולל הצמדה ורבית ועכשיו העו"ד דורש שכ"ט. האם אני צריך לשלם?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  עו"ד גיא סגלוביץ',מנהל הפורום

  07:34, 17 בנובמבר 2013

  עמית שלום,

  מכיוון שאתה מציין ששלמת את החוב יש להניח כי אתה מכיר בו. לא פירטת מי זו החברה לניהול בתים אשר דרשה את החוב. האם זו חברה הנוגעת לבית בו אתה גר? האם מדובר בנכס אחר בבעלותך, אשר היה מושכר ואתה סברת כי השוכר הוא ששלם את חובך?

  אני סבור כי בהחלט אפשר לפנות לחברה ולהביא לידיעת כי כחברה המנהלת את הבית, מצופה ממנה כי תבצע את הליך הגביה וכן תיידע את החייב בדבר החוב. מכאן, במידה ולא עשתה כן, וככל שהליך הגביה באמצעות עו"ד היה מיותר ולא נחוץ ואף בלעדיו הייתה משלם את מה שמגיע ממך, הרי שיהיה נכון שהם יספגו את עלויות הגביה.

  אלא, שאם הנתונים שונים והצורך בפניה לעו"ד לצורך הגביה נובע מהתנהגות שלך, אז אתה גרמת להוצאה ולפיכך אתה צריך לשלם.

  עוד עליך לבדוק, האם יש הוראות מפורשות בתקנון הבית המשותף או בהסכם עם חברת הניהול המחייבים את תשלום ההוצאה. במקרה כזה יש לפעול בהתאם לאמור שמה.

  לסיכום, לפני שניתן לבדוק את הנושא עליך לאסוף את כל הניירת הרלבנטית (הסכמים, דרישות חוב וכו') לבדוק אותם אל מול פרטי המקרה. מכיוון שאני מניח שעלויות הגביה נמוכות, אז יהיה הוגן לצפות מחברת הניהול שלא לגבות אותם ממך ולסיים את הפרשה.

  בברכה,

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.