חוב לחברה שנמכרה - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • רונית

  נשלח ע"ירונית 12:57, 22 באוגוסט 2014

  שלום רב - קניתי סחורה מחברה, ונשאר לי חוב כלפיה. לימים החברה נמכרה לחברה חדשה. החברה החדשה היום תובעת אותי על החוב. האם אני חייבת לשלם לחברה החדשה ? תודה על תשובה מהירה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  גיא סגלוביץ', עו"ד,מנהל הפורום

  19:21, 30 באוגוסט 2014

  שלום,

  השאלה שלך חסרה פרטים. מי תובע אותך? מה נמכר? כך למשל, אם המניות של החברה הישנה נמכרו הרי שלמעשה ת נתבעת בידי אותה חברה ישנה אשר היום הינה בבעלות חדשה. לחילפין ייתכן והפעילות וכן החיובים אשר היו לטובת החברה הישנה נמכרו ולכן חברה חדשה אחרת תובעת זכויות שהועברו אליה.

  כל מקרה יש לנתח בצורה אחרת, לבדוק את בסיס העברה ורק אז ניתן לקבל החלטה.

  בברכה,

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.