רכישת דירה - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • חיים

  נשלח ע"יחיים 00:33, 17 באוקטובר 2014

  שלום רב! הנני מתעניין ברכישת דירה מקבלן ורציתי לדעת אם כדאי לקחת עו"ד שלא שייך לקבלן ובמה זה יכול לעזור לי? והאם אתה מתעסק בזה? בתודה חיים.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  גיא סגלוביץ', עו"ד,מנהל הפורום

  08:30, 17 באוקטובר 2014

  שלום,

  רכישת דירה בכלל ורכישת דירה מקבלן בוודאי, הנם מהעסקאות היותר משמעותיות שאדם עושה בחייו. מדובר בעסקה, בסכום כספי גבוה, הכללת בתוכה מגוון רחב של שאלות ומכשולים אשר יכולים לבוא בפני הרוכש. בכל עסקה מתעוררות שאלות חוזיות - מהם התנאים הנכונים ביותר בהסכם עבור הצד הרוכש, אשר הצד המוכר יכול לתת? מהם התנאים החוזיים אשר יגנו בצורה הטובה ביותר על הרוכש ויתנו את התמריצים הגבוהים ביותר למוכר לקיים את תנאי ההסכם ולקיימם על הצד הטוב ביותר והמהיר ביותר. כך מתעוררות שאלות קנייניות - מי הבעלים כיום איך יהפוך הרוכש להיות הבעלים, האם קיימות מגבלות? וקיימות שאלות מתחום התכנון והבניה, מה המצב התכנוני של הנכס הנמכר, האם הוא תואם את שמותר לבנות, האם קיימות מגבלות, מה צפוי להיות בכלל הנכס ועוד.

  עסקת רכישה מקבלן, בשל טבעה כוללת נדבכים נוספים. הקבלן מוכר נכס, אשר טרם הושלם. טרם הושלמה הבניה אך חשוב לא פחות, טרם הושלם כל הסובב את הנכס מבחינת עולם המשפט - כל ההליך הרשומי הנוגע למצב הזכויות.

  לכן, אין בלבי ספק כי מי שמבקש לרכוש דירה חייב להיות מיוצג בידי עורך דין. כך מי שמבקש לרכוש דירה מקבלן, כפי שבוודאי גם עורך הדין של הקבלן יאמר לרוכש בעצמו, טוב יעשה עם יקבל ייעוץ משפטי עצמאי ומקצועי.

  בכל דבר נוסף אנא הרגש חופשי לפנות או באמצעות הפורם או ישירות טלפונית למשרדנו.

  בהצלחה,

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.