בקשת תובע לביטול תביעה בשלב מוקדם של ההליכים - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • מייק

  נשלח ע"ימייק 21:49, 23 ביוני 2015

  שלום רב, בהגשת בקשת תובע לביטול תביעתו בשלב מוקדם של ההליכים (אחרי הגשת כתב הגנה, בטרם דיונים), האם השופט יכול פלסוק גם את דחיית התביעה, או רק מחיקתה? תודה,

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  גיא סגלוביץ', עו"ד,מנהל הפורום

  05:33, 24 ביוני 2015

  שלום,

  תובע המבקש למשוך תביעתו, בדרך כלל יבקש מבית המשפט למחוק את התביעה. לתבוע אפשרות גם לבקש את דחייתה (כאשר זה יעשה על פי רוב, במסגרת הסכם כלל עם הנתבע).
  לבית המשפט יש סמכות לדחות תביעה, אך לשם כך עליו לנהל הליך לשמוע את הצדדים ולשמוע, כמובן, את עמדת התובע בנושא. ככל שהתובע מחק את תביעתו, הרי הוא מונע את קיום ההליך ובכך מונע את הדיון בשאלה האם התביעה תדחה.
  כך לסיכום, אם התובע הזדרז וביקש למחוק את התביעה, סביר שזו תמחק מבלי לדון בשאלה האם עליה להדחות.
  בשלב זה, יש זכות לנתבע לדרוש כי יפסקו לטובתו הוצאות זאת בשים לב לכך שנאלץ להתגונן. בבקשה כזו יש מקום להדגיש את העובדה שהתביעה נמחקת ולא נדחית.

  בברכה,

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.