אי עמידת המוכר בזיכרון דברים לרכישת רכב - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • עלאא

  נשלח ע"יעלאא 12:06, 3 בספטמבר 2015

  שלום רב, קניתי רכב לפני בדיוק חודשיים, ברישיון הרכב שהיה אז הם הסתירו את מספר בעלים קודמים (קרעו את הנייר בדיוק על המספר ואמרו שזה בגלל סיכות השדכן). אבל המוכר התחייב שהרכב פחות מיד 6. ובזיכרון הדברים שכתבנו רשמנו סעיף בנפרד על כך שהמוכר מצהיר שהרכב פחות מיד 6 והוא חתם על הסעיף הזה ספיציפית. לפני יומיים קיבלתי את הרישיונות החדשות של הרכב ואני רואה שם שהרכב יד 14 !! ולא יד 6 כפי שהתחייב והצהיר ומוכר. כאילו הוא שיקר,ובנוסף זייף את הרישיונות על מנת למכור את הרכב. השאלה שלי, האם הנייר של זיכרון דברים החתום מחייב אותו?והאם אני יכול לתבוע אותו? ולבטל את העסקה ולהחזיר את הרכב ולקבל את הכסף בחזרה (אגב הרכב בחודשיים אלו כמעט לא נסע, פחות מ 80 ק"מ רק!) תודה רבה מראש,

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  גיא סגלוביץ', עו"ד,מנהל הפורום

  11:55, 8 בספטמבר 2015

  שלום,

  על פניו נראה כי נחתם ביניכם הסכם אשר הופר. הפרת ההסכם מהותית ויסודית, באשר לטענתך, לא הייתה רוכש את הרכב לו ידעתה כי הנתונים שלו אינם כפי שהתחייבו שהם בהסכם. בהתאם לאמור תוכל לפעול לביטול ההסכם.

  כמו שנכון בכל ההתייחסויות בפורום ההתייחסות היא כללית ולא למקה הפרטני שלך, כדי לדעת יותר עליך לבחון את המסמכים ואת האירועים ורצוי לפעול בליווי של עורך דין

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.