תביעה על סכום קצוב בין חברות - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • דניאל 186

  נשלח ע"ידניאל 186 15:06, 26 בינואר 2016

  עו''ד גיא סגלוביץ' שלום רב, חברה קיבלה 2 שיקים מחברה אחרת בעבור שירות שסופק לה. השיקים חזרו אחד חזר מסיבת אין כיסוי והשני חזר מסיבה של חשבון מוגבל. כמו כן נותרה יתרה לתשלום שטרם שולמה. האם החברה הזוכה רשאית לפתוח תיק כנגד החברה החייבת בהוצאה לפועל או שיש להגיש תביעה ישירות לבית משפט? תודה והמשך יום נעים.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  גיא סגלוביץ',מנהל הפורום

  06:40, 27 בינואר 2016

  שלום, לאישיות המשפטית של נותן השיק אין משמעות לצורך החובה לכבד שיקים ולדאוג כי ייפרעו. השיק הוא אמצעי תשלום אשר חוסך, בתחילה, את הפניה לבית המשפט. לכן, התשובה היא בהחלט כן, ניתן לפתוח תיק הוצאה לפועל לגביית השטר. שים לב, ייתכן שההליך יחזיר אותך לבית המשפט בהמשך. כמו כן בדוק האם יש טעם בהגשת השיקים לביצוע, קרי הערך את סיכויי הגבייה לפני שאתה נכנס לעלויות. בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.