הזמין עבודת גרפיקה באמצעות טלפון ודוא"ל ולא משלם למרות שמבטיח לשלם שוב ושוב - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • יהודה

  נשלח ע"ייהודה 01:38, 28 בינואר 2016

  ידיד שעובד בעיצוב מודעות וכדו' - עבודות גרפיקה, קיבל הזמנה לעיצוב מודעה לעסק. המזמין אישר את המודעה ואת הסכום לתשלום בדוא"ל, אולם אינו משלם, אני רוצה לתבוע בבית משפט לת"ק אבל אין לי חוץ מטלפון ודוא"ל שום דבר. לרעייתו יש עסק דומה, אבל גם שם אני לא מצליח לאתר כתובת וכדו', מה אפשר לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  גיא סגלוביץ',מנהל הפורום

  09:57, 28 בינואר 2016

  שלום,

  אתה צריך לדעת את מי אתה תובע, לדעת לזהות אותו ולדעת להמציא לו את כתב התביעה. נצל את המידע שיש לך כדי לזהות את המזמין.

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.