החזר הלוואות כספיות שטרם הושבו - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 10:37, 22 במאי 2016

  סכומי כסף שניתנו כהלוואה ולבקשתו של הלווה נעו בין 50 ש"ח ל 1,400 ש"ח . זאת מספר פעמים רב בין ספטמבר 2011 עד אוגוסט 2012 , הצטברו לחוב של אלפי שקלים וטרם הוחזרו . הלוואת הסכומים התאפיינה בקניות , תשלומי חובות של הלווה , בהעברה בנקאית ובמזומן . קיים תיעוד ורישום מפורט של ההלוואות כולל קבלות , חשבוניות ואישורים , ברם רק על מקצת ההלוואות נרשם הסכם חתום וברוב הסכמה בע"פ על מועד החזרה . בגלל אופי ההלוואות מאד קשה להתייחס לכל סכום בנפרד , אלה בריכוז כל הסכומים יחדיו . מכאן השאלה : מהו ההליך הפרגמטי להשבת הכספים , ואם חוק ההתיישנות עלול להיות מיושם במקרה זה ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  עו"ד גיא סגלוביץ',מנהל הפורום

  10:52, 22 במאי 2016

  שלום,

  דיני ההתיישנות חלים וקיימים בנוגע לכל סכסוך משפטי, בהתאמה לסוג הסכסוך. אין מספיק נתונים לבדוק מה ההליך הנכון. כמובן שהסכמה היא הדרך הנכונה, גיבוש הסכם שממנו אפשר להוציא אחר כך תביעה קצרה יותר, אולי גיבוש של שטר חוב לכיסוי מלוא החוב. כך בהמשך קיימים הליכים שונים אשר יכולים לאפשר את גביית החוב. בכל מקרה הבעיה הגדולה ביותר, הנראית לעין, נמצאת בגובה סכום החוב, כאשר הליך משפטי הינו הליך יקר, חוב נמוך קשה מאוד לגביה.

  בהצלחה,

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.