בקשה להחזר כספי - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • ניר

  נשלח ע"יניר 12:10, 13 ביוני 2012

  נרשמתי ללימודי מחשבים בבי"ס ללימודי תעודה במחשבים. שילמתי סכום של למעלה מ-15,000 ש"ח. אורך הקורס חצי שנה אבל אחרי חודשיים נאלצתי לעבור ניתוח רפואי ונעדרתי מהלימודים כל משך המשך הקורס. כאשר שילמתי חתמתי גם על טופס שבו היה רשום שאחרי תחילת הלימודים אין החזר כספי. מכיוון שמדובר במקרה שלא היה תלוי בי ומדובר בבריאות שלי האם יש לי סיכוי בתביעה בבית משפט בכל זאת לקבל את ההחזר למרות שחתמתי על ויתור הכסף? מדובר בסכום כסף גדול מאוד

  השב
 • 16:59, 15 ביוני 2012

  ניר שלום,

  עקב שהותי בחו"ל התעכבה תשובתי - מתנצל.
  לגבי שאלתך - קיימת בדיני חוזים דוקטרינה הנקראת "סיכול" כלומר כאשר אירוע חיצוני בלתי תלוי מונע, "מסכל" מצד לקיים את החוזה. במקרה כזה "התרופות" החוזיות רבות אבל בהחלט קיימת לך עילה. בכל מקרה בעניין זה הייתי ממליץ לך להעביר את כל הפרטים לעורך דין מקצועי בטרם קבלת מסקנה סופית

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.