תביעה קטנה שהועברה לבית משפט השלום. - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • ענת

  נשלח ע"יענת 13:05, 28 באוקטובר 2012

  הגשתי תביעה לבית משפט לתביעות קטנות וציינתי שאני מעוניינת בחסיון הפרטים שלי ( פרט לשם וכתובת מייל שהכרחים לתביעה). בקשתי אושרה ע"י השופט, אך הוא החליט להעביר את התביעה לבית משפט השלום וציין "...לאחר שכתב התביעה עצמו הובא לעיוני ולאור הצווים אותם מבקשת התובעת ושאין בסמכות בית משפט זה לתתם אני מחליט שתיק זה יקבע לדיון בבית משפט השלום ובקשות התובעת תובאנה להחלטת בית המשפט". מועד הדיון הקודם בוטל, לא נקבע מועד חדש, ועוד חייבו אותי ב 75 ש"ח נוספים. אני עוד אציין שמדובר בסך הכל בתביעת ספאם...למה העבירו אותה לבית משפט השלום? ניסיתי לברר, ולא נתנו לי תשובה.

  השב
 • 08:18, 29 באוקטובר 2012

  ענת שלום
  בית משפט לתביעות קטנות מוגבל הן בסעדים והן בסכומים שהוא רשאי לפסוק.
  אני מניח שחרגת מסמכותו או בסכום הפיצוי המבוקש או שמא ביקשת סעד קבוע כמו צו מניעה וכיוצ"ב שאינם סמכותו של בית משפט לתביעות קטנות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.