שאלה על תביעות אזרחיות - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • רחל

  נשלח ע"ירחל 20:39, 12 בנובמבר 2012

  היי. יש מקום שבו אפשר לקרוא תביעות אזרחיות בבתי משפט שונים? האם זה חומר סודי? אם כן- למי מותר לראות אותו ואיך? אם לא- איפה רואים אותו? תודה

  השב
 • 08:12, 13 בנובמבר 2012

  רחל שלום,

  עד לפני כמספר שנים נהגו לכרוך את פסקי הדין של בתי המשפט באוגדנים הנקראים פ"די אותם ניתן למצוא בכל ספרייה רצינית, לבטח בסיפריות של האוניבסיטאות.

  הפסיקה העדכנית בשנים האחרונות מצוייה באתרי אינטרנט מקצועיים הדורשים תשלום אבל אם תקישי בכל מנוע חיפוש את הנושא המעניין אותך תגיעי לעשרות פסקי דין בכל סוגייה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.