כתב תשובה ועגמת נפש - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • יעקב

  נשלח ע"ייעקב 13:32, 22 בנובמבר 2012

  שלום רב הגשתי תביעה נגד מוסד לימודים על דמי X שגבו ממני בעקבות פרסום שגוי של מידע באתר שלהם. פניתי אליהם לפני כן המון פעמים בכתב ובע"פ ולא עזר. הוספתי עגמת נפש של כמה מאות שקלים, כסכום שהיו חייבים לי. אחרי התביעה התקשרו והציעו שיחזירו ואמחק התביעה. סירבתי כי גזל ממני כבר שעות רבות מאוד ומדוע אוותר על עגמת נפש. החזריו דמי X בכל זאת ועם זאת שלחו כתב הגנה 3 עמודים ובו מכחישים כמעט כל דבר שכתבתי (יש לי הוכחות על הכל, כולל הכל - הקלטות, צילומי מסך, צילומי סרטוני וידאו של המסך וכו') וכותבים דברים שאינם נכונים וגם אינם קשורים. אני מתכנן לכתוב כתב תשובה ובנוסף שאלתי היא: האם הגיוני וראוי לבקש להעלות את גובה פיצוי עגמת הנפש בשל התנהלות הנתבעת, שמחד מודה בטעותה (ע"י מעשיה - החזרת הסכום ועדכון האתר וכך גם כתבה) ומנגד משתלחת בדברים עקיפים שגם אינם נכונים. הרי "העינוי" בהתקשרות שנגרם לי לפני המשפט, ממשיך עתה ואני סבור שהסכום שביקשתי קטן מדי ובמיוחד לאור התנהלות הנתבעת. אשמח ליעוץ, בתודה רבה

  השב
 • 16:19, 22 בנובמבר 2012

  יעקב שלום,

  לבתי המשפט יש סמכות לפסוק בכל תיק הוצאות משפט ושכר טרחה.
  בין היתר אמור להביא בית המשפט בחשבון את אופן ניהול ההליך על ידי הנתבע.
  אם תוכיח שמדובר בהגנת סרק - תטען לחיוב בהוצאות לדוגמא של הנתבעים

  בהצלחה

  תגובה
 • 18:23, 22 בנובמבר 2012

  תודה רבה.
  הגנת סרק - בדיוק ההגדרה של מה שהם כתבו.

  אז בכתב תשובה אני כותב לסיכום שמדובר בהגנת סרק (מהסיבות שאפרט לעיל), אשר על כן ביה"ד הנכבד מתבקש לחייב את הנתבעת בהוצאות לדוגמא בסך של...

  או איך, מה ההמשך והאם עלי לציין סכום. האם זה נחשב לשינוי כתב התביעה או שאולי השופט בעצמו צריך לקבוע הסכום.

  תודה רבה

  תגובה
 • 11:42, 25 בנובמבר 2012

  יעקב

  לא נהוג לציין סכום.
  זה לשיקול דעתו של בית המשפט

  תגובה
 • 13:14, 25 בנובמבר 2012

  תודה רבה. עזרת מאוד. אעדכן כשיהיו תוצאות

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.