עיכוב פינוי מדירה שכורה עקב מצב מיוחד - פורום דמי מפתח - דיירות מוגנת

שאלה חדשה
 • נורית

  נשלח ע"ינורית 09:28, 30 באפריל 2015

  אני והבן זוג שלי גרים עם הילדים (שלי ושלו) בדירה שכורה נכנסנו לדירה לפני 10 חודשים חתמנו על חוזה וסיכמנו עם בעל הדירה שנשלם לו עם העברה בנקאית כל חודש אני לא עובדת והבן זוג שלי נמצא בחובות ואין חשבון בנק פעיל לפני שבועיים בעל הדירה הודיע שהוא רוצה שייגמר החוזה נפנה את הדירה אמרנו לו שלא התכוונו לעזוב את הדירה אחרי שנה הוא אמר שהוא מתכוון להיכנס לדירה כשנצא ושאין ברירה. אין לנו איך לשלם בצ'קים בדירה אחרת ואנחנו לא יודעים מה לעשות. נוכל לעקב את הוצאתנו מהדירה בגלל המצב המיוחד שלנו?

  השב
 • 10:49, 6 במאי 2015

  שלום נורית,

  אקדים ואציין כי שאלתך אינה נוגעת לנושא הפורום, הגנת הדייר, שעניינו דיירים בדמי מפתח.
  מכל מקום, צריך לבדוק מה קבעתם בהסכם השכירות לעניין פינוי טרם תום תקופת השכירות. ככל שיש הוראה המאפשרת לבעל הבית לסיים את הסכם השכירות טרם התקופה, יש לוודא שניתנה לכם התראה מספקת מראש.

  בהצלחה.

  תגובה
 • 13:09, 21 במאי 2015

  שלום נורית,

  משאלתך חסרים פרטים חשובים, כגון לאיזו תקופה נחתם ההסכם? האם ניתנה לשוכר אופציה או לא וכיו"ב. באופן כללי אציין כי ככל שהסתיימה תקופת השכירות בהתאם להסכם, על השוכר לפנות את הדירה ולהשיב את החזקה בה למשכיר, ניתן יהיה להמשיך את יחסי השכירות בהסכמה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נועם ברם

מנהל הפורום: עו"ד נועם ברם

בעל תואר LL.B במשפטים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 2008. עוסק בתחום המקרקעין, תכנון ובניה, הגנת הדייר
למידע נוסף

053-9374950 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד נאוה מורי

מנהל הפורום: עו"ד נאוה מורי

עו"ד ומגשרת מוסמכת. עוסקת בתחום הגנת הדייר וכינוס נכסים, תכנון ובנייה, ליטיגציה ועסקאות במקרקעין. בע
למידע נוסף

053-9374950 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בתחום הדיירים המוגנים. בעלי בתים ו/או שוכרים בדיירות מוגנת, זכויות בעלי הבתים וזכויות הדיירים המוגנים ו/או ילדיהם ובני זוגם, בדירות מגורים ובבתי עסק, פינוי ו/או בהעברת הנכסים ו/או מכירתם ואופן ניהולם מצד בעל הבית ומצד השוכר המוגן.