עליה מאתיופיה - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
 • אליהו

  נשלח ע"יאליהו 07:59, 25 בספטמבר 2013

  חבר שלי , עולה מאתיופיה , היה נשוי בעבר עם 4 נשים , יש לו בן מאחד הנשים שנשאר באתיופיה ולא מאשרים לו לעלות לארץ למרות שכמעט כל בני המשפחה של הבן , מאותה האמא עלו לארץ . פניתי לרשות האוכלוסין וההגירה - אגף מרשם ומעמד - וקיבלתי את התשובה הבאה : מבדיקות שנערכו עולה כי המוזמן מתגורר בחול עם אימו ואחיו ( טענה לא נכונה - אליהו ) לא היה כלול ברשימת הפוטנציאל ע"פ החלטת ממשלה מס 2434 ואינו זכאי שבות . מה עושים במקרה זה ? הרי כל בני המשפחה של אותו בן , כולל אחים , אחיות , דודים ודודות עלו לארץ . אני מנסה לעזור לחבר שאינו מבין או מדבר עברית ואודה על הדרכה בעניין תודה רבה 057-7300911 אליהו

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו"ד דור פנק,מנהל הפורום

  09:11, 29 בספטמבר 2013

  שלום רב
  לאור סגירת מחנה העולים מאתיופיה לאחר החלטת הממשלה הרלוונטית הדרך היחידה היא להגיש בקשה פרטנית חוזרת עם הוכחות על קשר משפחתי וזכאות לעליה (יהדות).
  צריך לבדוק מדוע דווקא הוא אינו מוגדר כזכאי שבות ואם יש טענה לא נכונה כגון שהוא מתגורר עם אימו ואחיו הרי שיש להבהיר כי אינה נכונה ולהצביע על שינוי נסיבות ככל שהיה.
  ניתן לבחון הגשת ערעור על ההחלטה או פניה לבית המשפט במקרה הצורך.
  במידה ואין לחברך יכולת כלכלית שישקול פניה "ללשכה לסיוע משפטי" עם הפרטים וכל הניירת הרלוונטית ואם יימצא זכאי לייצוג חינם יופנה לעו"ד שיבחן את עניינו.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יהושע פקס

מנהל הפורום: עו"ד יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.