לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
רונן לוי

אני רוצה לתבוע מישהו ואני לא יודע איפה הוא גר, האם השופט יתן כנגדו פסק דין בהעדר

אני רוצה לתבוע מישהו ואני לא יודע איפה הוא גר, האם השופט יתן כנגדו פסק דין בהעדר במידה ואני יוציא תדפיס איתור מען ממשרד הפנים של הכתובת המעודכנת שלו במשרד הפנים וזה יתפוס? למרות שהנתבע לא גר שם? או שהשופט יחייב אותי לקחת חוקר פרטי מקצועי ולאתר את הנתבע ולמסור לו את כתב התביעה?

עורך דין יהושע פקס

רונן שלום, יהיה עלייך להמציא כתב התביעה למשיב בדרך של מסירה אישית או בדרך של מסירה בדואר רשום עם אישור מסירה למענו הרשום במרשם האוכלוסין של המשיב וכן לכתובתו למשלוח דואר אשר נמסרה לפי חוק עדכון כתובת, התשס"ה-2005. במידה ולא תהיה אפשרות לאתר את המשיב ולהמציא לו כתב התביעה, אף עפ"י שננקטו פעולות להמצאה, או אם המשיב סירב לקבל את כתב בית הדין יומצא לו הכתב לאחד מבני משפחתו של המשיב אשר מתגורר במענו הרשום במרשם האוכלוסין, ושלפי מראית עין מלאו לו 18 שנים. במידה ולא תהיה אפשרות להמצאת כתב התביעה עבור בן המשפחה ניתן יהיה להדביק כתב בית הדין על הדלת החיצונית או במקום אחר נראה לעין במענו הרשום במרשם האוכלוסין של המשיב. באם נוכח בית המשפט כי אי אפשר להמציא למשיב את כתב בית הדין לפי ההוראות הנ"ל, רשאי הוא להורות על המצאתו בכל דרך אחרת הנראית לו מתאימה בנסיבות העניין. בברכה, עו"ד יהושע פקס

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום משרד הפנים