שמות פרטייים - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
 • אורן

  נשלח ע"יאורן 12:08, 14 בנובמבר 2014

  אני רוצה אולי להוסיף שם ל-2 השמות הפרטיים שלי. רציתי לדעת מבחינת מעמדם החוקי של 3 השמות הפרטיים: כרגע קוראים לי (לדוגמא) : אורן מישקרובני . משום מה תמיד השם השני שלי מופיע בקיצור : אורן מישק ... + שם משפחה במידה ואוסיף שם אמצעי: האם במכתבים יהיה כתוב לי את כל 3 השמות : אורן נמרוד מישק... או שבעצם השם השלישי יאבד בדרך ? האן אני יכול בפתיחת חשבון בנק או שאר המקומות הרשמיים, לכתוב את סדר השמות שלי בשינוי מסדר השמות בת"ז? למשל: נמרוד אורן מישקרובני ? סתם בשביל העיניין האינטלקטואלי, האם אפשר שסדר השמות בת"ז יהיה שונה מסדר השמות בדרכון? במילים אחרות: האם יש משמעות כלשהיא לסדר השמות הפרטיים? תודה

  השב
 • 10:21, 18 בנובמבר 2014

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  דור פנק,מנהל הפורום

  07:23, 19 בנובמבר 2014

  שלום רב
  סדר השמות הרשמי הוא כפי שמופיע במרשם האוכלוסין, ת״ז , דרכון וכד׳.
  אם אתה מקבל מכתב מאדם פרטי או גוף שכותב לך מכתב ומקליד בעצמו את התוכן אזי השם יהיה כםי שאותו אדם כתב.. אם המכתב מגיע ממערכת ממוחשבת לפעמים השם השני נקטע.. בגלל אורך השם..
  לא ניתן לבחור שבתיעוד רשמי השם יהיה שונה מתיעוד רשמי אחר.
  אם תחליט לשנות שם השם החדש יהיה הראשון והישן יופיע ברשומות כשם קודם.
  תוכל לגשת למשרד הפנים מחלקת מרשם ולקבל תשובות רשמיות לשאלותך

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יהושע פקס

מנהל הפורום: עו"ד יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.